אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה מחקה את הירידות בנעילה; דלק זינקה ב-10% צילום: אלבטרוס

דיווח שוטף

הבורסה מחקה את הירידות בנעילה; דלק זינקה ב-10%

ת"א 35 ו-125 עלו ב-0.1% אחרי שנסוגו בעד 1% במהלך המסחר; ברקע, שינוי למגמה חיובית בבורסות העולם לקראת הנעילה בת"א; עקב ההודעה על מכירת האחזקות בתמר: דלק קידוחים טיפסה ב-3%; השותפות ישראמקו ותמר פטרוליום התחזקו ב-2.2% ו-6.2% בהתאמה

26.04.2021, 17:32 | שיר רייטר

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - נעילה יציבה בבורסה, אחרי ירידות של עד ל-1% במדדים המובילים במהלך המסחר: ת"א 35 רשם עלייה קלה של 0.1%, כמו גם ת"א 125. ברקע, שינוי מגמה בבורסות העולם לקראת הנעילה בת"א.

קבוצת דלק זינקה ב-9.9% בעקבות ההודעה על מכירת אחזקותיה במאגר הגז תמר. דלק קידוחים עלתה ב-2.7%. השותפות הנוספות במאגר: ישראמקו התחזקה ב-2.2%, תמר פטרוליום קפצה ב-6.2%. מדד הנפט והגז עלה ב-2.9%.

מקס סטוק נחלשה ב-5% ברקע חקירה שמתנהלת נגדה ברשות המסים.

13:50 - התנועות בבנקים: דיסקונט ומזרחי טפחות יורדים ב-1.6%, בינלאומי יורד ב-1.4%, לאומי נחלש ב-1.1% ופועלים מאבד 0.6%. מדד הבנקים נחתך ב-1.2%.

13:05 - חברת האשאראי החוץ בנקאי אס.אר.אקורד התקשרה במזכר הבנות לרכישת 49% ממניות חברת תשתיות בעלת סיווגים קבלניים תמורת 6.2 מיליון שקל.

13:00 - איי.סי.אל מאבדת היום 2.9% בתחתית ת"א 35, בעלת השליטה החברה לישראל יורדת ב-4.1% בת"א 90, החברה האחות בזן נחלשת ב-1.9%.

 

מפעלי ים המלח של איי.סי.אל , צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח של איי.סי.אל | צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח של איי.סי.אל , צילום: עמית שעל

11:40 - מקס סטוק נחלשת ב-3.5% ברקע חקירה שמתנהלת נגדה רשות המסים.

רובוגרופ מטפסת ב-5.2% אחרי שדיווחה כי קרן ARK הפכה לבעלת עניין בה.

מתגברות הירידות במניות הבנקים - מזרחי טפחות מאבד 2%, דיסקונט נחלש ב-1.4%, לאומי יורד ב-1%, בינלאומי ב-0.9% ופועלים ב-0.5%. מדד הבנקים מאבד 1% מערכו.

העליות החדות במניות הקשורות למאגר תמר מתמתנות - קבוצת דלק קופצת ב-8%, דלק קידוחים מטפסת ב-2.5%, ישראמקו עולה ב-1.1% ותמר פטרוליום מתחזקת ב-3.7%.

10:00 - הבורסה בתל אביב פותחת את היום בתנועות קלות - מדד ת"א 35 נחלש ב-0.1%, ת"א 125 מטפס ב-0.1%, ת"א בנקים נסוג ב-0.3%.

דלק קידוחים קופצת ב-6.9% אחרי שחתמה על מזכר הבנות למכירת אחזקותיה במאגר הגז תמר. החברה האם קבוצת דלק מזנקת ב-14.4% במחזור הגבוה בבורסה.

השותפות האחרות במאגר רושמות גם הן עליות חדות - ישראמקו עולה ב-6%, תמר פטרוליום ב-7.2%, אלון חיפושי גז יציבה.

רציו, ששותפה עם דלק קידוחים במאגר הגז לווייתן, מתחזקת ב-3.9%.

 

9:50 - מקס סטוק מעדכנת כי במסגרת חקירה המתנהלת בנושא מכס ויבוא, הגיעו אתמול נציגי בית המכס חיפה למשרדי החברה, ביצעו חיפוש במסמכיה ותישאלו נושא משרה.  

9:45 - תשובה מוכר את אחזקותיו בתמר: שותפות דלק קידוחים שבשליטת קבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא חלקה במאגר תמר, נתח של 22%, כחלק ממימוש ההתחייבות במתווה הגז - הרוכשת היא חברת מובדאלה פטרוליום מאבו דאבי.התמורה בעסקה תעמוד על עד 1.1 מיליארד דולר - היא כוללת סכום מותנה של מיליארד דולר, לצד 100 מילון דולר נוספים שכפופים שתנאים ויעדים שייקבעו בהסכם המחייב.

מובדאלה פטרוליום היא חברה לחיפוש והפקה של גז טבעי, הפועלת ב-10 מדינות, וממקדת את פעילותה במזרח התיכון, צפון אפריקה, רוסיה ודרום מזרח אסיה, ופועלת גם במצרים החל משנת 2018.

יצחק תשובה ומאגר תמר , צילום: אלבטרוס, משה בנימין יצחק תשובה ומאגר תמר | צילום: אלבטרוס, משה בנימין יצחק תשובה ומאגר תמר , צילום: אלבטרוס, משה בנימין

8:50 - אפקון אנרגיות מתחדשות חתמה על מזכר הבנות לשותפות עם הגופים המוסדיים מגדל ביטוח ומנורה מבטחים להשקעות בפרויקטי אנרגיה מתחדשת באירופה בהיקף של 110 מיליון יורו; במסגרת ההסכם, תשקיע מגדל ביטוח 49% מההון, מנורה מבטחים 31% ואפקון 20%.

8:20 - דיווחי כלכליסט:

שמה של מנכ"לית בזק לשעבר, סטלה הנדלר, עלה בוועדת הדירקטורים שהקימה פרטנר לאיתור מועמדים לניהול החברה במקום המנכ"ל שפרש איציק בנבנישתי. אף שהנדלר נמצאת בכלל בתקופה שבה נאסר עליה לכהן בתפקיד ניהולי, דירקטורים בוועדת האיתור העלו את שמה כבעלת ניסיון מקצועי מרשים בתחום התקשורת שיש לשקול את מועמדותה. דירקטורים אחרים חשבו שמינוי כזה יהיה שגוי מבחינת פרטנר, לאור עברה הבעייתי של הנדלר. טרם נעשתה פנייה רשמית להנדלר, אך בסביבתה לא שוללים כי תשקול את התפקיד אם יוצע לה.

סטלה הנדלר , צילום: ינאי יחיאל סטלה הנדלר | צילום: ינאי יחיאל סטלה הנדלר , צילום: ינאי יחיאל

הפניקס לא מוותרת על יינות ביתן. ביום שישי האחרון שלחה חברת הביטוח מכתב תקיף להנהלת רשת הקמעונאות, בו הודיעה כי היא עומדת על זכויותיה ודורשת את השלמת העסקה, בה חתמה על הסכם מחייב להשקעה של 300 מיליון שקל ברשת.

פחות משנה אחרי שהכניסה את דיסקונט קפיטל כשותפה לאימג'סאט אינטרנשיונל, לפי שווי של 187 מיליון דולר אחרי הכסף, מבקשת קרן פימי להנפיק את חברת לווייני התצפית לפי שווי קרוב לפי 3. ל"כלכליסט" נודע כי פימי, בניהולו של ישי דוידי, מתכוונת להנפיק את אימג'סאט (או בשמה החדש ISI) בבורסה בתל אביב לפי שווי של 500 מיליון דולר.

קדימהסטם מבצעת הקצאת מניות פרטית לקרנות פרטיות ובהן קרן אלפא קפיטל אנסאלט של איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף. בעלי המניות העיקריים בחברת הביוטכנולוגיה הם פרופ' מישל רבל ורעייתו, והם צפויים לדילול בדרגות שונות לפי מידת מימוש האופציות שיוקצו לשלאף ולמשקיעים הנוספים.

7:10 - המשקיעים בבורסה בת"א יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה בשוקי העולם הנכנסים במהלך היום לשבוע מסחר חדש. המסר מאסיה חיובי - מדד ניקיי עולה ב-0.3%, האנג סנג עולה ב-0.2%, שנגחאי מתחזק ב-0.4% וקוספי מטפס ב-0.8%;

החוזים על המדדים בניו יורק נעים בשעה מוקדמת זו מעט מעל רמת הפתיחה. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יציבה ב-1.57%.

אתמול בנעילה נחלש מדד ת"א 35 ב-0.1%, ת"א 125 התחזק ב-0.1% ות"א בנקים רשם ירידה של 0.3%. מיקרונט נסקה ב-70.3% במחזור השלישי בגודלו בבורסה, אחרי שב-T-Mobile אישרו לשימוש את המצלמה החכמה של החברה; קבוצת דלק התחזקה ב-4.3%, נובה טיפסה ב-3.4%, אייסקיור נפלה ב-5.1%.

 , צילום: יאיר שגיא צילום: יאיר שגיא  , צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות