אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרטין שלאף משקיע 6.6 מיליון שקל בקדימהסטם צילום: איי פי

מרטין שלאף משקיע 6.6 מיליון שקל בקדימהסטם

היזם האוסטרי, בעבר בעלי הקזינו ביריחו, ירכוש את האחזקה באמצעות קרן שבבעלותו, באמצעות הקצאה פרטית

26.04.2021, 07:22 | חזי שטרנליכט

קדימהסטם מבצעת הקצאת מניות פרטית לקרנות פרטיות ובהן קרן אלפא קפיטל אנסאלט של איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף. בעלי המניות העיקריים בחברת הביוטכנולוגיה הם פרופ' מישל רבל ורעייתו, והם צפויים לדילול בדרגות שונות לפי מידת מימוש האופציות שיוקצו לשלאף ולמשקיעים הנוספים.

גיוס ההון מתבצע לפי שווי של 121 מיליון שקל לקדימהסטם — גבוה ב־76% משווי השוק של החברה בסגירת המסחר אתמול. הגיוס כולל הקצאת מניות תמורת 22.3 מיליון שקל והענקת אופציות, שאם ימומשו במלואן, יזרימו לחברה 31 מיליון שקל נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

אלפא קפיטל אנסאלט משקיעה בקדימהסטם 6.6 מיליון שקל, ובנוסף יוקצו לה אופציות. המשקיעות העיקריות האחרות הן קרנות הגידור קלובר וולף וקלובר אלפא, שישקיעו 15 מיליון שקל וגם להן יוקצו אופציות. את האופציות אפשר יהיה לממש בשלוש מנות, שהראשונה בהן תהיה עד 31 ביולי 2022 במחיר 3.5 שקלים, ובהמשך יטפס מחיר המימוש ל־4.4 שקלים.

בהנחה שהמשקיעים יממשו את כל האופציות, צפוי הזוג רבל להידלל מאחזקה של 44% כיום ל־41%. אם האופציות לא ימומשו, ייכנסו השותפים החדשים לאחזקה במניות, כך שבני הזוג ידוללו ל־31.3%.

המחיר האפקטיבי של המניה שנגזר בהקצאה היה 2.57 שקלים ושיקף הנחה של 8.92% על מחיר הסגירה של המניות ביום אישור העסקה בדירקטוריון ב־21 באפריל. המשקיעים בתל אביב הזניקו את המניה במהלך המסחר אתמול ב־26% לשער של 3.54 שקלים — כלומר, מעל מחיר מימוש המנה הראשונה של האופציות. שווי השוק הנגזר לקדימהסטם לפי מחיר המניה הנוכחי הוא 68.8 מיליון שקל.

מרטין שלאף , צילום: איי פי מרטין שלאף | צילום: איי פי מרטין שלאף , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות