אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל ומנורה חוברות לקרן האנרגיה המתחדשת של אפקון צילום: תומי בהרפז

מגדל ומנורה חוברות לקרן האנרגיה המתחדשת של אפקון

אפקון חתמה על הסכמים עם שתי חברות הביטוח להשקעות במיזמים באירופה, בסכום כולל של 110 מיליון יורו - מגדל תשקיע 49% מההון, מנורה 31% ואפקון עצמה 20%.

26.04.2021, 12:09 | גולן חזני

מגדל ומנורה הן המשקיעות בקרן האנרגיה המתחדשת של אפקון תעשיות. אפקון חתמה על הסכמים עם שתי חברות הביטוח להשקעות במיזמי אנרגיה מתחדשת באירופה, בסכום כולל של 110 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם, מגדל תשקיע 49% מההון, מנורה 31% ואפקון עצמה, שבשליטות משפחת שמלצר, 20%.

השותפות מוקמת ותעסוק בייזום והקמה של מיזמי אנרגיה מתחדשת בתחום טורבינות הרוח, שדות פוטו וולטאים ופרויקטים של אגירת אנרגיה באירופה. היקף ההספק המצטבר של הפרויקטים שבהם תשקיע השותפות צפוי להגיע למאות מגה-ואט.

יו"ר אפקון הוא ישראל רייף, המנכ"ל ירון קריסי וסמנכ"ל הכספים טל רז שמקיים את הקשר עם המוסדיים. מטעם מגדל הוביל את ההשקעה גיא פישר ומטעם מנורה ניר מורוז, שניהם מנהלי חטיבת ההשקעות.

על פי ההסכם, ההשקעות יתבצעו במשך שלוש שנים וימומשו תוך עשר שנים ממועד החתימה. מגדל ומנורה יוכלו להמיר חלק מההשקעה במניות אפקון אנרגיות מתחדשות בעת הנפקתה לציבור.

אפקון רכשה לאחרונה פרוייקט סולארי בפולין בהספק של 40 מגה ואט ב-28 מיליון יורו ו-70% מחברת לוגיה ב-21 מיליון שקל. בנוסף היא מחזיקה בפרוייקטי אנרגיית רוח בגלבוע וטעינת סוללות לרכב חשמלי.

גיא פישר, מגדל , צילום: באדיבות מגדל גיא פישר, מגדל | צילום: באדיבות מגדל גיא פישר, מגדל , צילום: באדיבות מגדל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות