אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורקיה: הממשלה הכריזה על סגר הרמטי החל מיום חמישי רויטרס

טורקיה: הממשלה הכריזה על סגר הרמטי החל מיום חמישי

הנשיא ארדואן הודיע כי על כל מקומות העבודה להפסיק באופן זמני את פעילותם או לעבור לעבודה מהבית במהלך הסגר, שצפוי להסתיים ב-17 במאי. ארדואן: "עלינו לרדת לפחות מ-5,000 נדבקים בקורונה ביום, אחרת נישאר מאחור לעומת אירופה". אתמול אובחנו במדינה 37,312 נדבקים חדשים

27.04.2021, 12:36 | חדשות החוץ

הממשלה בטורקיה הכריזה על הטלת סגר החל מיום חמישי בערב ועד 17 במאי, זאת בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. 

ההחלטה התקבלה בתום ישיבת קבינט שנמשכה שלוש שעות ולאחריה הודיע נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן כי על כל מקומות העבודה להפסיק באופן זמני את הפעילות או לעבור לעבודה מהבית במהלך הסגר. משרד הפנים יפרסם רשימה של סקטורים הפטורים מההגבלות, בהם חנויות ממכר מזון וסקטור הייצור. 

קראו עוד בכלכליסט:

ההגבלות החדשות חלות על סוף חודש הרמדאן ושלושת ימי חג עיד אל פיטר. "בתקופה שבה אירופה מתחילה בפתיחה מחדש, עלינו להפחית משמעותית את מספר הנדבקים לפחות מ-5,000 ביום, אחרת נישאר מאחור", אמר. "אם לא נעשה זאת, נסבול מהשלכות בכל תחום, החל מתיירות ועד למסחר והחינוך". הסגר הוא הרחבה של ההגבלות שהוטלו כבר בתחילת הרמדאן, וכללו עוצר החל מהשעה שבע בערב. 

במסגרת  ההגבלות, בתי קפה ומסעדות יוכלו להציע רק שירותי משלוחים,  ורשתות הסופרמרקטים ייסגרו בימי ראשון. נסיעות בין ערים יחייבו קבלת אישור מראש, והתחבורה הציבורית תפעל בתפוסה של 50% בלבד. כמו כן, מערכת החינוך, כולל גני הילדים, תישאר סגורה וכל הבחינות המתוכננות ידחו. 

שוק סגור באיסטנבול, רויטרס שוק סגור באיסטנבול | רויטרס שוק סגור באיסטנבול, רויטרס

משרד הבריאות הטורקי אישר כי אתמול אובחנו 37,312 נדבקים חדשים בקורונה. עד כה נדבקו במדינה מעל ל-4.6 מיליון אנשים ודווח על 38,711 מקרי מוות הקשורים למגפה. 

בינואר החלו בטורקיה במבצע החיסונים. תחילה הועדפו עובדי מערכת הבריאות ובכירים בממשלה במטרה לעודד את הציבור להתחסן. עד כה ניתנו מעל ל-21.52 מיליון מנות בסך הכל; יותר מ-13.33 מיליון אנשים קיבלו את המנה הראשונה, בעוד ש-8.18 מיליון חוסנו בשתי המנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות