אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי תובע את נחום ביתן ודורש לפצות אותו ב-66 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

יגאל דמרי תובע את נחום ביתן ודורש לפצות אותו ב-66 מיליון שקל

בתביעה דורש דמרי לאכוף את הסכם ההשקעה שלו ברשת יינות ביתן - או לשלם לו פיצוי; מוקדם יותר השיג דמרי צו מניעה זמני נגד ההתקשרות של יינות ביתן עם אלקטרה מוצרי צריכה; נחום ביתן ורעייתו לביהמ"ש: "אם ההסכם עם אלקטרה מוצרי צריכה לא ייצא לפועל, נאבד את השליטה ביינות ביתן"

27.04.2021, 15:33 | ליטל דוברוביצקי

המאבק על רשת יינות ביתן מתחמם: יגאל דמרי, באמצעות חברת י.ח דמרי השקעות, וקרן שקד הגישו היום (ג') תביעה נגד רשת יינות ביתן של נחום ביתן לאכיפת ההסכם עמם להשקעה ברשת. לחלופין יבקשו לפצותם בסכום של כ-66 מיליון שקל. תביעתו של דמרי הוגשה שבוע לאחר שפנה לבית משפט בבקשה לצו מניעה למנוע התקשרות יינות ביתן עם חברת אלקטרה מוצרי צריכה, המיוצגת על ידי משרד עו"ד יוסי לוי. 


קראו עוד בכלכליסט:

לפני מספר ימים יגאל דמרי וקרן שקד הגישו, באמצעות עורכי הדין הלה פלג וצביקה אגמון, לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לקבלת סעד זמני למניעת מכירת יינות ביתן, עד שתתברר תביעה שיגיש היום דמרי נגד רשת יינות ביתן.  


מימין יגאל דמרי  ונחום ביתן , צילום: צביקה טישלר, עמית שעל, אוראל כהן מימין יגאל דמרי ונחום ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל, אוראל כהן מימין יגאל דמרי  ונחום ביתן , צילום: צביקה טישלר, עמית שעל, אוראל כהן

השופטת תמר אברהמי קבעה כי חזקה על רשת יינות ביתן שלא תבצע שינוי במצב הקיים עד יום חמישי הקרוב. לפי דמרי, יש הסכם חתום בין דמרי לבין יינות ביתן שהופר. במסגרת ההסכם היה אמור דמרי להעמיד הלוואות בסך 250 מיליון שקל לרשת תמורת 30% ממניותיה בעת הנפקתה המתוכננת בבורסה בתל אביב.  

בין הצדדים התגלעו חילוקי דעות, ובעקבות הפיצוץ חזר נחום ביתן למו"מ עם חברת אלקטרה מוצרי צריכה על מכירת 50.1% ממניות הרשת. שקד ודמרי מעוניינים לאכוף על יינות ביתן לקיים את ההסכם עמם.

בתוך כך נודע כי נחום ביתן ורעייתו נורית הגישו היום, באמצעות עו"ד בוריס שמקר, בקשה לצרפם כצד להליך וציינו כי "ככל שלא ייצא לפועל ההסכם עם אלקטרה, ימצאו עצמם המבקשים (בני הזוג ביתן-ל.ד)  מול שוקת שבורה ויאבדו את שליטתם ביינות ביתן. בעקבות החלטת בית המשפט, אשר הורה להקפיא את מצב הענייניים, עומדים שוב המבקשים בפני סכנה של נזקים עצומים בלתי הפיכים שכן נמנע מהם להציג משקיע ראוי בחברה עד 30 באפריל". 

עוד טוען נחום ביתן כי דמרי דרש לשפר בדיעבד את תנאי ההתקשרות ולקבל תוספת של 10% לתמורה ואיים כי אחרת לא יהיה הסכם. נחום ביתן ציין בפני בית המשפט כי חשוב שתוסר כל מניעה להתקשרות עם אלקטרה מוצרי צריכה.

יש להדגיש כי תביעת דמרי ושקד הוגשה נגד רשת יינות ביתן וכן אישית נגד נחום ביתן. בתביעה טוענת  חברת י.ח דמרי השקעות ושקד פרטנרס, באמצעות עורכות הדין הלה פלג ואיילת גלעדי ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', כי יש לחייב את יינות ביתן להשלים את העסקה בה התקשרה עם דמרי ושקד ולחלופין, אך ורק אם ימצא בית המשפט כי לא ניתן לאכוף את התחייבות יינות ביתן בהסכם ולהשלים את ההתקשרות, לחייב את רשת יינות ביתן ואת נחום ביתן בפיצוי של כ-66.7 מיליון שקל. 

"עסקינן בהתנהלות חמורה של יינות ביתן ומי מטעמה אשר מנסה להתנער מהסכם מחייב, וזאת משום שיינות ביתן ובעליה חפצו לחתום על הסכם אחר, שעדיף לטענתם עליהם. ניסיון יינות ביתן להיחלץ מהסכם מול התובעות מהווה התנהלות חמורה בחוסר תום לב", טוען דמרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות