אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פייזר: התרופה שלנו נגד קורונה תהיה זמינה עד סוף השנה צילום: רויטרס

מנכ"ל פייזר: התרופה שלנו נגד קורונה תהיה זמינה עד סוף השנה

לפי אלברט בורלה, התרופה תילקח דרך הפה עם הופעת התסמינים הראשונים של המחלה; בכך תימנע הגעת נדבקים במחלה לבתי החולים

27.04.2021, 21:18 | חדשות חוץ

התרופה שמפתחת פייזר למחלתה הקורונה ואמורה להילקח עם הופעת הסימנים הראשונים של המחלה באופן אוראלי, תהיה זמינה עד סוף השנה, כך אמר מנכ"ל החברה, אלברט בורלה.


קראו עוד בכלכליסט:

לפי CNBC, החברה, שפיתחה במשותף עם ביונטק הגרמנית את החיסון הראשון לקוביד 19 שקיבל אישור בארה"ב, החלה במרץ ניסוי קליני ראשוני שבוחן טיפול אנטי-ויראלי נגד המחלה. 


מטה חברת התרופות פייזר בניו יורק, צילום: AP מטה חברת התרופות פייזר בניו יורק | צילום: AP מטה חברת התרופות פייזר בניו יורק, צילום: AP

התרופה היא מסוג מעכב פרוטאז, ועובדת באמצעות חסימת אנזים שהווירוס זקוק לו על מנת לשכפל עצמו בתאים אנושיים. מעכבי פרוטאז משמשים לטיפול במחלות ויראליות כמו איידס וצהבת נגיפית אם הניסויים הקליניים יביאו את התוצאות הרצויות, ומינהל המזון והתרופות (FDA) יאשר אותה, היא עשויה להיות מופצת בארה"ב לפני סוף השנה, כך אמר בורלה.המנכ"ל בורלה, צילום: רויטרס המנכ"ל בורלה | צילום: רויטרס המנכ"ל בורלה, צילום: רויטרס


מומחי רפואה אומרים שהתרופה, שנלקחת דרך הפה, יכולה להביא לשינוי מהותי כיוון שאנשים שנדבקו בווירוס יוכלו ליטול אותה בסמוך למועד ההדבקה, ולא בבית חולים. חוקרים מקווים שהיא תמנע מהמחלה להתפשט ותבטל את הצורך בהגעה לבתי חולים. 

בנוסף בוחנת פייזר חיסון שהיא מפתחת עבור ילדים בגילאים 6-11. חיסון ילדים הוא מרכיב חיוני בהדברתה הסופית של מגפת הקורונה, כך מאמינים מומחים. מוקדם יותר החודש ביקשה החברה מה-FDA להרחיב את אישור החיסון שלה למתבגרים בגילאי 12-15, לאחר שנמצא שהוא יעיל ב-100% במחקר שנערך. בורלה אמר שהוא "מאוד אופטימי" לגבי קבלת האישור מה-FDA למתן החיסון למתבגרים.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות