אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורש העצר הסעודי הרגיע את הציבור: לא יוטל מס הכנסה צילום: איי פי, בלומברג

יורש העצר הסעודי הרגיע את הציבור: לא יוטל מס הכנסה

בראיון טלוויזיוני נדיר למדי ששודר אמש, העביר מוחמד בן סלמאן מסרים מרגיעים לציבור המקומי אחרי שנה כלכלית סוערת; בין היתר הבטיח יורש העצר כי לא ישית מס הכנסה, ושהמע"מ יישאר בשיעור של 15% לתקופה של 5 שנים בלבד. בן סלמאן: "סעודיה התקיימה לפני גילוי הנפט, ויש לנו הזדמנויות גדולות גם במגזרים אחרים"

28.04.2021, 11:30 | דורון פסקין

בראיון טלוויזיוני נדיר למדי ששודר אמש, העביר יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן (מב"ס) מסרים מרגיעים לציבור המקומי, לאחר שנה כלכלית סוערת שעברה על ממלכת הנפט המפרצית. הראיון התקיים לציון חמש שנים להכרזת התוכנית הכלכלית של יורש העצר, במה שידוע כ"חזון 2030" שמטרתו לגוון את מקורות ההכנסה של סעודיה מעבר למגזר הנפט.

קראו עוד בכלכליסט:

מב"ס הבהיר כי לממשלה אין כוונה להתחיל ביישום מס הכנסה במדינה. במהלך השנה האחרונה, ונוכח ירידת הכנסות המדינה עקב השלכות נגיף קורונה, גברו ההערכות כי הממשלה הסעודית תשית מס הכנסה במטרה לכסות על הגירעון. לבן סלמאן היתה בשורה גם בנושא המע"מ, שהוכפל פי שלושה מאז יולי שעבר ועומד כיום על 15%: לדברי האיש החזק בסעודיה, ההחלטה על העלאת המע"מ היתה "כואבת", אך הוא ציין כי המס יישאר בגובה זה רק לתקופה של חמש שנים. 

קניון בריאד, סעודיה, צילום: רויטרס קניון בריאד, סעודיה | צילום: רויטרס קניון בריאד, סעודיה, צילום: רויטרס

בן סלמאן ציין כי הממשלה מתכוונת להמשיך ולהנפיק מניות בחברת הנפט הלאומית אראמקו. בשלב ראשון יימכרו 1% מהבעלות למשקיעים זרים, כשלגבי הנפקות ההמשך הוא לא פירט - וגם לא חשף לוחות זמנים.

הנסיך הסעודי שב וחזר על המוטו שלו, שלפיו הנפט עשה שירות נהדר לכלכלה הסעודית, אך לא יכול לענות על כל צרכיה. "סעודיה התקיימה לפני גילוי הנפט, ולממלכה יש הזדמנויות גדולות במגזרים רבים שאינם נפט", הוא הוסיף. לדבריו, לאחר שיושגו יעדי חזון 2030 תפרסם סעודיה את חזון 2040. "האחריות שלי היא להבטיח ולבנות את עתידם של אזרחי סעודיה בטווח הארוך, ל-30-20 השנים הבאות", אמר נסיך הכתר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות