אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח ואלטשולר משקיעות בחברת הנעה חשמלית צילום: עמרי שפירא

כלל ביטוח ואלטשולר משקיעות בחברת הנעה חשמלית

חברת הסטארט-אפ לרכב IRP Systems, שפיתחה טכנולוגיה למערכות הנעה חשמליות, הודיעה על גיוס של 31 מיליון דולר בסבב C, בהובלת המוסדיים ובהשתתפות סמסונג ונצ'רס, קרסו מוטורס וקבוצת שלמה. המנכ"לית מורן פרייס: "המעבר להנעה חשמלית הופך לטכנולוגיה מרכזית ברכבים, ו-IRP נמצאת במרכזה של מהפכה זו"

28.04.2021, 14:29 | מאיר אורבך

בשנה האחרונה השקיעו הגופים המוסדיים בישראל לא מעט בחברות סטארט-אפ מקומיות, עם הצלחות נאות בחברות שונות בתחום האוטוטק; כך, לאחרונה נהנו כמה מוסדיים מהנפקת אינוביז, ובעבר חלקם נהנו מהנפקת מובילאיי.

קראו עוד בכלכליסט:

היום (ד') מודיעה חברת הסטארט-אפ לרכב IRP Systems, שפיתחה טכנולוגיה למערכות הנעה חשמליות עבור תעשיית הרכב החשמלי, על גיוס של 31 מיליון דולר בסבב C. את סבב הגיוס הובילו המשקיעים המוסדיים הישראליים כלל ביטוח, שנחשפה ב"כלכליסט" כגוף ההשקעות המוביל בישראל כיום בתחום ההייטק, ואלטשולר שחם. בסבב השתתפו גם סמסונג ונצ'רס, יבואנית רנו-ניסאן, קרסו מוטורס וקבוצת שלמה, שהצטרפו להשקעה יחד עם המשקיעים הקיימים בחברה. סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך הגיוסים של החברה עד כה ל-57 מיליון דולר. 

מורן פרייס ופול פרייס, מייסדי IRP Group, צילום: עמרי שפירא מורן פרייס ופול פרייס, מייסדי IRP Group | צילום: עמרי שפירא מורן פרייס ופול פרייס, מייסדי IRP Group, צילום: עמרי שפירא

IRP Systems הוקמה על ידי מורן ופול פרייס בשנת 2011 ומעסיקה 52 עובדים. משרדיה הראשיים נמצאים בנס ציונה. המשקיעים החדשים מצטרפים למשקיעי החברה הקודמים, הכוללים את" Entrée Capital, Fosun RZ Capital, JAL Ventures, Tal Capital, יוניון טק ונצ'רס, Cendana Capital  ואלייד גרופ, המשווקת של פולקסווגן בישראל.

החברה מספקת מערכות הנעה חשמליות לכלי רכב חשמליים והיברידיים, החל מדו-גלגלי ועד רכבי נוסעים בגודל מלא. החברה פיתחה מגוון רחב של מנועים ובקרים חשמליים, המספקים רמת נצילות גבוהה במיוחד וביצועים יוצאי דופן תוך הקטנת הנפח והמשקל של מערכת ההנעה. באמצעות הטכנולוגיה של IRP, יצרני רכב יכולים להקטין את עלויות מערכת ההנעה ולשפר את ביצועי הרכב.

IRP Group, צילום: עמרי שפירא IRP Group | צילום: עמרי שפירא IRP Group, צילום: עמרי שפירא

מורן פרייס, מנכ"לית ומייסדת שותפה ב- IRP Systems: "תעשיית הרכב עוברת שינויים דרמטיים בשנים האחרונות, כאשר המעבר להנעה חשמלית הופך לטכנולוגיה מרכזית ברכבים ומאפשר את תהליך הדיגיטציה שלהם. IRP נמצאת במרכזה של מהפכה זו, ובעזרת הגיוס הנוכחי אנו נמשיך לפתח מערכות הנעה חדשניות וכן לחדור לסגמנטים חדשים בשוק הרכב החשמלי".

במהלך השנה האחרונה הכפילה IRP Systems את גודלה וצירפה לשירותיה לקוחות מובילים בעולם בתחום הרכב. הגיוס יאפשר האצה של פיתוח מערכות ההנעה החשמליות החדשניות עבור רכבים חשמליים והאצת המוכנות לייצור המוני שלהן. בנוסף, יאפשר הגיוס הפצה המונית של פתרונות עבור שוק הרכב הדו-גלגלי והתלת-גלגלי ועבור רכבים עירוניים קטנים. החברה מתכננת להרחיב את מחלקות המחקר והפיתוח, התפעול והתמיכה בלקוחות ולשדרג את מערך המכירות והשיווק העולמי, תוך התמקדות בשוקי הרכב החשמליים העיקריים ברחבי העולם.

"התרשמנו מאוד מהמוצרים ומצוות ההנהלה של חברת IRP. אנו מאמינים כי הגידול הצפוי בשוק הרכב החשמלי, ושיתוף הפעולה הטוב של IRP עם תעשיית הרכב ועם רנו בפרט, יובילו את החברה להישגים מרשימים בעתיד", מסר אבי קנת מקרסו מוטורס, יבואנית רכב רנו-ניסאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות