אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס בטיחות בעבודה

שר הכלכלה עמיר פרץ: "אסור לנו להשלים עם מספרי הנפגעים בתאונות העבודה"

לדברי פרץ בכנס ״המשק חוזר לעבודה בטוחה״ של כלכליסט, בשיתוף המוסד לבטיחות וגהות: "בשנה החולפת רוב המשק היה סגור ועל אף זאת, לצערנו 57 עובדים נהרגו ב-2020, מתוכם 31 הרוגים בענף הבניין. מדובר בירידה של 32% לעומת 2019. בשנת 2020 דווח על מעל 8,500 פציעות בעבודה. חייבים למנוע זאת"

28.04.2021, 15:33 | צבי זרחיה

"לנגד עינינו כל השנים, וגם בשנה מיוחדת זאת, ודווקא בעת הזאת כשהמשק הישראלי מתחיל לחזור לשגרת עבודה, יש לכולנו אחריות לשמור כי עובדים היוצאים לעבודתם יחזרו לחיק משפחתם בריאים ושלמים", כך קרא שר הכלכלה עמיר פרץ בכנס ״המשק חוזר לעבודה בטוחה״ של כלכליסט, בשיתוף המוסד לבטיחות וגהות.


קראו עוד בכלכליסט:"עוצמתו של כל ארגון טמון בעובדות ובעובדים שלו - ושמירה על ההון האנושי היא ערך מרכזי שפעלתי לקדם בכל אחד מהתפקידים הציבוריים שלי, ובוודאי היום כשר הכלכלה והתעשייה. חלק חשוב מהשמירה על ההון האנושי, הוא השמירה על בטיחותם של העובדים והעובדות. שהרי, בסופו של יום כולנו רוצים לחזור הביתה בשלום אל חיק משפחתינו. אני שמח לברך את יוזמי הכנס מהמוסד לבטיחות וגהות, בראשותו של יעקב וכטל, על קידום נושא חשוב זה של שמירה על בטיחות העובדים, והצבתו בראש סדר היום הציבורי, בעיקר עם החזרה לשגרה". 

8,500 תאונות עבודה ב-2020

"בשנה החולפת רוב המשק היה סגור לתקופה לא מבוטלת ועל אף זאת,  לצערנו 57 עובדים נהרגו בשנת 2020, מתוכם 31 הרוגים בתאונות עבודה בענף הבניין. מדובר בירידה של 32% ביחס לשנת 2019, בה נהרגו 84 עובדים מתוכם כמחצית, 40 עובדים נהרגו בענף הבנייה. אסור לנו להשלים עם המספרים האלה!"

"אסור לנו להתעלם מהפציעות בעבודה. פציעה של עובד, שברגע אחד, מאדם בריא וחזק הופך לקטוע ידיים או נכה על כיסא גלגלים. בשנת 2020 דווחו מעל 8,500 אירועים שונים על תאונות עבודה! 8,500! כולנו, יחד עם הציבור, חייבים לעשות כל שביכולתנו למנוע זאת".


עמיר פרץ, כנס בטיחות בעבודה עמיר פרץ, כנס בטיחות בעבודה עמיר פרץ, כנס בטיחות בעבודה


לדברי פרץ, "בביקור שערכתי בקו החיים של המוסד לבטיחות וגהות התרשמתי מהפעילות הרחבה במקום, פעילות שקולטת את פניות הציבור שהופכים להיות חלק בלתי נפרד מהשמירה על בטיחות בעבודה, ומסייעים במיגור תופעות של עבודה לא בטיחותית באתרי הבנייה". 

"פעילות זו של שיתוף הציבור בשמירה על בטיחותם של העובדים ושל הציבור כולו היא מבורכת. פעילות שאנו רואים באופן מובהק שהציבור רוצה להיות חלק ממנה, ואני מאמין שבשנים הקרובות הקשר בין המוסד לבטיחות וגהות והציבור, ילך ויתהדק ויאפשר לשמור על בטיחות העובדים טוב יותר".

"במסגרת זאת הבעתי תמיכתי במהלך אותו מובילים במוסד להקמת המרכז הלאומי למאמני בטיחות בעבודה באמצעות סימולטורים, מרכז שיוביל את מדינת ישראל לתרגול של מפעילי עגורנים, משאבות ומלגזנות במצבים מסוכנים שאותם עד היום לא יכלו לתרגל אלא במצב של תאונה חלילה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות