אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Proofpoint לא מתחייבת שלא יהיו פיטורים לאחר המכירה ל-Thoma Bravo צילום: ויקפדיה Raysonho, Warren Yu -Proofpoint

חברת Proofpoint לא מתחייבת שלא יהיו פיטורים לאחר המכירה ל-Thoma Bravo

קרן Thoma Bravo רוכשת את ענקית הסייבר הארגוני בכ-12.3 מיליארד דולר. במכתב לעובדים ששלח מנכ"ל Proofpoint הוא מסביר את השינויים שעשויים לחול אך דבריו עמומים לגבי לעתידם: "העסקה תהיה חיובית לכל בעלי העניין בחברה כולל העובדים"

28.04.2021, 17:31 | רפאל קאהאן

יומיים אחרי שהודיעה קרן Thoma Bravo על סיכום רכישת ענקית הסייבר הארגוני  Proofpoint עבור כ-12.3 מיליארד דולר, עדיין לא ברור מה יעלה בגורל העובדים אם העסקה תיסגר כצפוי ברבעון השלישי של השנה. 


קראו עוד בכלכליסט:


במכתב לעובדים שנשלח בשם מנכ''ל החברה הנוכחי, גארי סטיל, במקביל להודעת הרכישה, הוא מסביר את השינויים שעשויים לחול עליהם. אך דבריו של סטיל עמומים למדי בכל הנוגע לעתידם. הוא מסביר ש"העסקה תהיה חיובית לכל בעלי העניין בחברה כולל העובדים", וגם ש"Thoma Bravo היו נרגשים מאוד לשתף פעולה עם הצוות שלנו, כמו גם להשקיע ולהגדיל את העסקים".

עפ"י הערכות, ל-Proofpoint יש 230 עובדים במרכז הפיתוח הישראלי. בסך הכל החברה מעסיקה כ-3,400 עובדים ברחבי העולם. אך נקודה מעניינת היא שבעוד היקף המועסקים גדל בממוצע של כ-30% בכל שנה בין 2016 ל-2019, בשנה האחרונה ירד היקף הגיוס שלה לכ-8.6% וזאת למרות שמגפת הקורונה הפכה את חברות הסייבר הארגוניות לנדרשות מאוד לאור המעבר לעבודה מהבית ולכלכלה מקוונת. 


  מימין: מנכ"ל Proofpoint גרי סטיל והיו"ר אריק האהן על רקע מטה החברה, צילום: ויקפדיה Raysonho, Warren Yu -Proofpoint מימין: מנכ"ל Proofpoint גרי סטיל והיו"ר אריק האהן על רקע מטה החברה | צילום: ויקפדיה Raysonho, Warren Yu -Proofpoint   מימין: מנכ"ל Proofpoint גרי סטיל והיו"ר אריק האהן על רקע מטה החברה, צילום: ויקפדיה Raysonho, Warren Yu -Proofpoint

על פי מה שידוע כרגע, Proofpoint לא תבצע שום מהלך לפני החתימה הסופית על הסכם המכירה. זו לפחות ההתחייבות שמופיעה במכתב. עם זאת תמיד יש סיכוי שלאחר שהחברה תהפוך לפרטית היא תבצע מהלך ייעול. 

זאת ועוד, Thoma Bravo היא גם בעלת הבית של עוד חברת סייבר גדולה ומוכרת לקהל הישראלי - אימפרבה. אמנם לא היתה שום הכרזה או אפילו רמיזה, אבל לא מן הנמנע שבקרן ינסו לאחד את החברות. שתיהן אולי לא דומות מבחינה טכנולוגית, אך הן פונות לאותו קהל לקוחות עסקי ושילובן גם יאפשר חיסכון במשאבים מה שנשמע הגיוני מבחינה עסקית.

השלבים הבאים של העסקה הם תקופת Go-Shop של 45 יום שתסתיים ב-9 ביוני, במהלכה יוכל רוכש פוטנציאלי אחר להגיש הצעה משלו, אם זו תתקבל יכול מאוד להיות שתומא בראבו תצטרך להגדיל את הצעתה או לחילופין לוותר עליה כליל לטובת המתחרה. לאחר מכן העסקה תיסגר בכפוף להסכמת בעלי המניות והרגולטורים השונים. 

מדובר במהלך ארוך שיכול פוטנציאלית גם להיכשל, אם כי זה מאוד נדיר בשלב זה. העובדים לא יכולים להיות רגועים משום  שכרגע אין שום התחייבות על המשך העסקת מצבת כוח האדם הנוכחית או על השארת כל משרדי החברה פעילים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות