אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרכז האקדמי למשפט ועסקים תובע כ-9 מיליון שקל מעיריית ר"ג וצבי בר צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

המרכז האקדמי למשפט ועסקים תובע כ-9 מיליון שקל מעיריית ר"ג וצבי בר

המרכז האקדמי טוען שהעירייה וראש העירייה לשעבר גרמו לו נזקים גדולים לאחר ששכנעו אותו לעבור ל"בית ליר אור" שהעירייה היתה בעלת זכויות בו, ואשר נבנה במקור עם חריגות בנייה. בתביעה נאמר כי העירייה ובר לא העבירו את המידע הזה לידיעת המרכז

28.04.2021, 18:22 | ליטל דוברוביצקי

המרכז האקדמי למשפט ועסקים הגיש היום (ד') תביעה בסך כ-9 מיליון שקל נגד עיריית רמת גן וראש העירייה לשעבר צבי בר. זאת, בטענה לנזקים אדירים שנגרמו למרכז האקדמי שלטענתו שוכנע ע"י בר, העירייה ואחרים להעביר לפני שנים רבות את פעילותו ל"בית ליר אור" ברחוב בן גוריון בעיר. 

באמצעות עוה"ד רוני ליבסטר ושרון פטל ממשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן, המרכז טוען כי בשנת 2006 נחתם הסכם שכירות בין המרכז האקדמי  מול העירייה כבעל זכויות בנכס וחברה נוספת לתקופה מצטברת של כ-25 שנה. בתביעה נטען כי המרכז האקדמי היה זקוק לכול הקומות בבניין. עוד נטען כי הבניין נבנה במקור עם חריגות בנייה לגבי מספר קומות מהתוכניות שהיו בתוקף בעת בנייתו. 

"הנתבעים ידעו היטב על החשיבות הרבה שמייחס המרכז האקדמי ליכולת שלו לעשות שימוש בכול שטחי הבניין", נאמר בתביעה. "לפיכך, במהלך המו"מ על הסכם השכירות, הנתבעים הציגו למרכז האקדמי כי תוכנית בניין ערים המכשירה את חריגות הבנייה ובכלל זה את קומות 9-7 כבר אושרה להפקדה בתנאים... התכנית אושרה על ידי מוסדות התכנון... אולם, לתדהמת המרכז האקדמי לאחר שהשקיע כבר עשרות מיליוני שקלים  בבניין והפך אותו מאבן שאין לה הופכין לבניין שוקק ורב פעילות  הוגשו כתבי אישום חמורים נגד נציגי המשכיר בגין שורה של עבירות פליליות, בין היתר בקשר לבית ליר אור ולקידומה של התוכנית". כתב האישום הוגש גם נגד בר, ששימש ראש עירייה בין 1989 ל-2003.


צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, צילום: אלכס קולומויסקי צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר | צילום: אלכס קולומויסקי צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, צילום: אלכס קולומויסקי

עוד טוען המרכז האקדמי כי בשל הפרשה הפלילית בוטלה התוכנית והוחזרה לוועדה: "ביטול התוכנית והחזרתה לוועדה יצר סחרור וחוסר וודאות חמור וגרר את המרכז האקדמי להליכים משפטיים ממושכים, להוצאות כבדות ויצר לה נזקים כבדים". עוד נטען כי "המרכז האקדמי לא העלה על דעתו כי קידום התוכנית נגוע בביצוע עבירות פליליות מאחורי הקלעים כפי שנודע למרכז האקדמי רק שנים לאחר מכן. אילו המרכז האקדמי היה  יודע זאת בזמן אמת, הוא לעולם לא היה מתקשר בהסכם השכירות, עובר לבית ליר אור, מבצע השקעות עתק ונוטל הלוואות". 

בתביעה נטען עוד כי בפברואר 2015 הורשע בר בשורה של עבירות פליליות ובכלל זה ביחס לפרויקט "בית ליר אור" וערעור שהוגש לעליון נדחה. בתביעה מצוין כי העליון קבע באחת מהחלטותיו כי "אין חולק כי המרכז האקדמי לא היה מודע לעבירות השוחד שעה שהתקשר בהסכם השכירות ולא היתה לו כל יד בהן". 

טרם הוגש כתב הגנה. 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את התביעה, אבל כבר מכותרת התביעה ברור שמדובר בעוד חלק מהירושה המפוקפקת שהורישו  הקדנציות קודמות. ההנהלה החדשה בראשות ראש העירייה כרמל שאמה הכהן,  נלחמת ותלחם על כל שקל מהקופה הציבורית ותעשה הכל כדי לתקן את הנזקים שנגרמו בעבר".

צבי בר בחר שלא להגיב. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות