אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפלטם של העשירים והמסוכסכים צילום: אוראל כהן

פרשנות

מפלטם של העשירים והמסוכסכים

גם אם קרסו נדל"ן תונפק היא תישאר חברה משפחתית. כאב הראש מהבית יעבור לציבור

29.04.2021, 06:57 | תומר גנון

כשחברות פרטיות פונות להנפקה בבורסה זה נובע לא פעם מקשיים – בנקים שמצמצמים קווי אשראי, הכנסות, רווחיות נמוכה או בעיות ניהול. לפעמים, כמו במקרה של משפחת קרסו, זה קורה כשבעלי השליטה מסתכסכים בינם לבין עצמם. ולפעמים כשלא מצליחים לפתור את הבעיות בבית, באים לציבור שהוא יברור בסכסוך, יקנה החוצה את מי שלא מסתדרים איתו, ויצמיד כל יום מחדש מחיר לעסק.

קראו עוד בכלכליסט:


משמאל: מכבי קרסו ואחיו יואל קרסו, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל משמאל: מכבי קרסו ואחיו יואל קרסו | צילומים: אוראל כהן, עמית שעל משמאל: מכבי קרסו ואחיו יואל קרסו, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

קרסו נדל"ן עדיין רחוקה מהנפקה. בלי תשקיף ודו"חות כספיים קשה לדעת מה מצבה הכלכלי האמתי, עד כמה הנכסים שלה טובים, מניבים או בעלי פוטנציאל צמיחה. אבל אם זה יקרה היא עדיין תישאר חברה בשליטה משפחתית. עם מכבי קרסו או בלעדיו, במקום שיש רגשות וכסף זה מתכון ללא מעט בעיות.

כמובן שאפשר אחרת. "הקרסואידים", כמו שהם מכנים את עצמם, הנפיקו בבורסה ב-2011 את עסקי הרכב, שמאז מחלקים דיבידנדים נאים פעמיים בשנה. אבל זה היה לפני עשור, כשהמורשת שהנחילו ההורים עוד נשמרה. 

בקרוב יגיע תור הדור הרביעי. כלומר, יותר יורשים על אותם נכסים ואפשרות לגידול אקספוננציאלי בכמות הסכסוכים. בשביל המשקיעים זה אולי להכניס ראש בריא למיטה חולה. מצד שני זו יכולה להיות הזדמנות טובה להשקעה.  שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות