אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית ניו יורק: העיר תיפתח לחלוטין ב-1 ביולי צילום: בלומברג

ראש עיריית ניו יורק: העיר תיפתח לחלוטין ב-1 ביולי

"אנחנו מוכנים שחנויות יפתחו, שעסקים יפתחו, שמשרדים, בתי קולנוע, בעוצמה מלאה", הודיע ביל דה בלאזיו בראיון ל-MSNBC. אחת הסיבות העיקריות לכך היא המספר הגבוה של מחוסנים נגד קורונה בעיר. נכון ליום רביעי, ניתנו בעיר מעל 6.3 מיליון מנות של חיסונים

29.04.2021, 16:07 | חדשות חוץ

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הודיע כי העיר תיפתח מחדש לחלוטין ב-1 ביולי, ותסיר את כל ההגבלות שהוטלו בשל הקורונה. "התכנית שלי היא לפתוח את ניו יורק סיטי לגמרי ב-1 ביולי", אמר בריאיון ל-MSNBC. "אנחנו מוכנים שחנויות יפתחו, שעסקים  יפתחו, שמשרדים,  בתי קולנוע, בעוצמה מלאה", הוסיף. 

קראו עוד בכלכליסט:


חוזרים לאכול במסעדות בניו יורק , צילום: איי פי חוזרים לאכול במסעדות בניו יורק | צילום: איי פי חוזרים לאכול במסעדות בניו יורק , צילום: איי פי


אחת הסיבות העיקריות לדבריו לכך היא המספר הגבוה של מחוסנים נגד קורונה בעיר. נכון ליום רביעי, ניתנו בעיר מעל 6.3 מיליון מנות של חיסונים, כך לפי רשויות הבריאות. עוד ציינו כי קרוב ל-2.4 מיליון אנשים קיבלו את שתי המנות הנדרשות. דה בלאזיו ציין גם ירידה במספר המאושפזים. "אני חושב שאנשים ינהרו לניו יורק, כי הם רוצים לחזור ולחיות שוב", סיכם. 

ניו יורק הייתה אחת הנפגעות העיקריות בגל הראשון של ההתפרצות במרץ 2020,  וכבר מעל שנה מוטלות הגבלות שונות על העסקים בעיר. 

הכרזתו של דה בלאזיו מגיעה יום לאחר שמושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הודיע כי ברים יפתחו מחדש לשירות במקום ביום שני הבא. כמו כן, בחודש הבא תבוטל הדרישה לסגור ברים ומסעדות בחצות. החל מה-17 במאי, ניתן יהיה להמשיך ולשבת בחוץ בברים ובמסעדות אחרי 12 בלילה, והחל מה-31 במאי ההגבלה תבוטל גם עבור ישיבה בתוך המקומות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות