אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוס החדש. בבאיירן מינכן ובכלל צילום: ויקיפדיה

הבוס החדש. בבאיירן מינכן ובכלל

יוליאן נגלסמן, בן 33, יאמן את באיירן מינכן בשיטה הניהולית שכנראה בכל העולם יצטרכו לאמץ

29.04.2021, 17:02 | אוריאל דסקל

המילה "אתה" בגרמנית מגיעה בשתי גרסאות: Sie - 'אתה' למבוגר או אדם מכובד, או לאדם שאתה לא מכיר כלל. ו-Du זה 'אתה' לאדם שאתה מכיר או 'אתה' לאדם מבוגר שאתה לא מראה לו כבוד מספק. זה עניין של כבוד. לדור הוותיק יש את העניין הזה של "כבוד". בכל מקום בעולם. בכל תפקיד בעולם. 


קראו עוד בכלכליסט:


בעבר הקרוב, בכדורגל הגרמני, אם היית אומר du למאמן, ייתכן שהיית חוטף צרחות. עוזר המאמן היה נכנס בך. המאמן עצמו אולי היה צועק עלייך. זה קצת כמו לקרוא למפקד בטירונות בשמו הפרטי. התפיסה היתה שאם אתה לא מראה כבוד ולא יראת כבוד, אתה לא תהיה ממושמע. 

העניין הוא שלמרות שזה נראה חזק, המשמעת הכי חזקה היא משמעת פנימית. ומשמעת פנימית לא תתחזק מצרחות וצעקות חיצוניות. אתה לא תהיה יותר ממושמע אם מישהו רודף כבוד ידרוש ממך לקרוא לו בצורה מסוימת. משמעת ומוטיבציה צריכות להגיע מבפנים כדי שיהיו משמעותיות ולא יתפוררו במפגש הראשון עם אתגר. מאמן טוב יידע לגעת בכל הכפתורים שלך כדי שהמשמעת והמוטיבציה שלך יהיו חזקות מבפנים.

יוליאן נגלסמן, המאמן החדש של באיירן מינכן, מתעקש תמיד שהשחקנים ידברו איתו ב-Du. הוא גם מבקש מהם לקחת אחריות. לבחור קפטן ולקבוע מטרות לתחילת העונה. הם גם אחראים על העונשים על עבירות משמעת. הוא יודע לגעת בכל הכפתורים של השחקנים שלו. בגלל זה הוא מאמן בהצלחה כבירה בבונדסליגה ובליגת האלופות מאז גיל 29.


יוליאן נגלסמן. הבוס החדש, צילום: ויקיפדיה יוליאן נגלסמן. הבוס החדש | צילום: ויקיפדיה יוליאן נגלסמן. הבוס החדש, צילום: ויקיפדיה


"מאמן חדש חייב את היכולת לדבר את אותה שפה כמו השחקנים שלהם" אומר יאן שפילמן, הפסיכולוג של הופנהיים, שעבד עם נגלסמן בן ה-33. "הוא חייב לדבר איתם. להסביר להם הכל. אין דבר כזה דיקטטורה יותר בכדורגל. אף אחד לא יכול להצליח כשהוא מפחיד את השחקנים שלו. צריך קשר טוב וחזק עם השחקנים ולעבוד איתם. רק ככה אפשר לפתח אותם".

והעניין הוא שזה באמת לא רק עם "שחקנים". זה בכלל, עם אנשים. אין יותר דיקטטורים יעילים. אין יותר בוסים טובים שרודפים אחר כבוד. לא עם הדור החדש שהפך לכוח העבודה העיקרי בכדורגל ובקרוב ייכנס לכל תעשייה. יוליאן נגלסמן, שגם אחרי החוזה שלו לחמש שנים בבאיירן מינכן, עדיין יהיה מתחת ל-40, הוא דוגמה ל"בוס" מודרני כזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות