אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוזמה בארה"ב: צעירים שיתחסנו לקורונה יקבלו אג"ח בשווי 100 דולר צילום: גטי אימג'ס

יוזמה בארה"ב: צעירים שיתחסנו לקורונה יקבלו אג"ח בשווי 100 דולר

מושל וירג'יניה המערבית ג'ים ג'סטיס הודיע שאגרות החוב יחולקו למתחסנים בגילאי 35-16 - גם כאלה שכבר התחסנו. לדבריו, מדובר במהלך "פטריוטי" שיעלה את שיעור המתחסנים וגם יעלה למדינה פחות - 27 מיליון דולר, לעומת 75 מיליון דולר שעלו לה בדיקות קורונה ב-2020

01.05.2021, 15:02 | חדשות חוץ

מושל מדינת וירג'יניה המערבית, ג'ים ג'סטיס (Jim Justice), מצא דרך יצירתית לעודד אנשים להתחסן נגד קורונה: הוא מציע אג"ח בשווי 100 דולר לכל האנשים בגילי 16 עד 35 שיתחסנו. 


קראו עוד בכלכליסט:


ג'סטיס משתמש בכספים שהמדינה חסכה שהועברו אליה מקרן הסיוע הפדראלית לקורונה על מנת לממן את התוכנית. האג"ח יוענקו גם רטרואקטיבית לכל המתחסנים בגילים הרלוונטיים. 

לפי ג'סטיס, מדובר ב"מהלך פטריוטי" שנחוץ על מנת שווירג'יניה המערבית תגיע למצב ש-70% מהתושבים מחוסנים. לדבריו, עד כה שיעור המחוסנים שקיבלו שתי מנות עומד על 42%, כש-53% קיבלו מנה אחת. עוד הוסיף ג'סטיס, כי לתמריץ יש היגיון פיסקאלי, מכיוון שחלוקת האג"ח עולה 27.5 מיליון דולר, בעוד שבשנה שעברה המדינה הוציאה 75 מיליון דולר על בדיקות קורונה לתושבים. 


מושל וירג מושל וירג'יניה המערבית, ג'ים ג'סטיס | צילום: גטי אימג'ס מושל וירג


לפי ג'סטיס, גם העיכובים בחלוקת החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון הקשו על המאמצים להגיע ליעד 70% מחוסנים. 

לפי המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC), קרוב ל-145 מיליון אמריקאים, המייצגים 43.6% מכלל האוכלוסייה, קיבלו לפחות מנת חיסון אחת, ומעל 101 מיליון מחוסנים לגמרי. 

ג'סטיס היה נחשב לתומך של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, אך  הודה כי "יהיה קשה" לתמוך בטראמפ אם יתמודד שוב על הנשיאות ב-2024. יתרה מכך, הוא טען כי חשוב למדינה "לתמוך" בנשיא הנוכחי ג'ו ביידן. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות