אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חומר לוהט": המם הויראלי של בת ה-4 נמכר בכמעט חצי מיליון דולר Dave Roth

"חומר לוהט": המם הויראלי של בת ה-4 נמכר בכמעט חצי מיליון דולר

זואי רות' בת ה-21 הפכה ללהיט ויראלי כשצולמה בגיל 4 עומדת לפני בניין בוער עם הבעת פנים זדונית. כעת נמכר הצילום המקורי שהיווה השראה לממים ב-473 אלף דולר

02.05.2021, 18:50 | חדשות חוץ


הבחורה המופיעה במם "ילדת אסונות" (Disaster Girl) מכרה את הצילום המקורי שהיווה השראה לכך ב-473 אלף דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:

זואי רות' בת ה-21 הפכה ללהיט ויראלי כשצולמה בגיל 4 עומדת לפני בניין בוער עם הבעת פנים זדונית. התמונה הפכה למם עבור כל מי שמתכנן תעלול. רות' מכרה את הזכויות הדיגיטליות על הצילום (NFT) במכירה פומבית שהתקיימה ביום חמישי. היא הרוויחה עבורו 180 את'ר – המטבע הדיגיטלי השני בגודלו. הקונה הוא אספן שהזדהה בכינוי @3Fmusic.

תמונתה של זואי רות בת ה-4 שנמכרה כעת בכמעט חצי מיליון דולר, Dave Roth תמונתה של זואי רות בת ה-4 שנמכרה כעת בכמעט חצי מיליון דולר | Dave Roth תמונתה של זואי רות בת ה-4 שנמכרה כעת בכמעט חצי מיליון דולר, Dave Roth


זואי רות זואי רות' בת ה-21 היום | גטי זואי רות


רות' צולמה ב-2005 כשהלכה ביחד עם אביה לראות שריפה מבוקרת לצורך פינוי נכס בשכונה שלה בצפון קרולינה. אביה, שהוא צלם חובב, צילם את בתו והחיוך הזדוני כשברקע הלהבה. ב-2008 זכה הצילום בפרס ולאחר שפורסם באינטרנט הפך ויראלי. התמונה כבר קיבלה חיים משל עצמה ונערכה פעמים רבות כך שמאחורי רות נראים אסונות שונים ותאונות, ביניהם אפילו טביעת הטיטאניק. 

רות' טוענת כי נהנתה לראות את מאות הגרסאות השונות. "אני אוהבת לראות אותם כי בחיים לא הייתי יוצרת ממים כאלה בעצמי, אני אוהבת לראות את היצירתיות של אנשים", היא סיפרה לניו יורק טיימס. עוד הוסיפה כי בכוונתה לתרום את ההכנסות מהמכירה לצדקה, אך גם לשלם בעזרתן את דמי הלימוד שלה. "אני אסירת תודה על כך", סיכמה. 

השוק לבעלות על זכויות דיגיטליות חווה שגשוג השנה לאחר כמה עסקאות במיליוני דולרים שנרשמו. כך למשל, בפברואר נמכר גיף ביותר מ-500 אלף דולר ומספר שבועות לאחר מכן מכר מייסד טוויטר ג'ק דורסי את הציוץ הראשון שלו אי פעם כ-NFT עבור 2.5 מיליון דולר.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות