אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע התירה - והישראלים האמידים יוכלו לקנות זהב בבורסה של דובאי

רשות ני"ע התירה - והישראלים האמידים יוכלו לקנות זהב בבורסה של דובאי

קבוצת DGCX, בורסת הזהב והסחורות של דובאי, הודיעה כי קיבלה את ההיתר המאפשר לתאגידים ולמשקיעים כשירים - בעלי הון נזיל של מעל ל-8.1 מיליון שקל - להירשם ישירות כחברים בה ולהשתמש בשירותי המסחר שלה; כעת, ישראלים יוכלו להשקיע בחוזים עתידיים וחוזי אופציות על מתכות יקרות, בתחום האנרגיה, וגם בתחומים מסורתיים יותר של ניירות ערך ומטבעות

02.05.2021, 18:01 | חזי שטרנליכט

בורסת הזהב והסחורות של דובאי (DGCX) נפתחת למשקיעים כשירים ישראלים. היום (א') הודיעה קבוצת DGCX כי קיבלה היתר מרשות ניירות ערך הישראלית, המאפשר למשקיעים כשירים ותאגידים ישראלים להירשם ישירות כחברים בה ולהשתמש בשירותי המסחר והפלטפורמות שלה. החברים הישראלים בבורסה יוכלו לפעול גם כעושי שוק בפלטפורמת DGCX. יצויין כי בשלב זה מדובר בציבור מצומצם של משקיעים שיוכלו לבצע את המסחר, שכן משקיע כשיר הוא מי שיש לו הון נזיל של מעל ל-8.1 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת DGCX תוכל להציע בישראל מגוון מוצרים ושירותים גלובליים שיגדילו את אפשרויות ההשקעה עבור הישראלים. כך למשל, ניתן יהיה להשקיע בחוזים עתידיים וחוזי אופציות על מתכות יקרות, בתחום האנרגיה, וגם בתחומים מסורתיים יותר של ניירות ערך ומטבעות. ב-2020 נסחרו בבורסת DGCX בדובאי 12.73 מיליון חוזים, ונרשם שיא הכנסות תפעוליות (AOI) של כ-220 אלף חוזים.

מנכ"ל DGCX, לס מייל (Les Male), אמר כי "אנו נרגשים מהידוק הקשרים ופתיחת השווקים בין איחוד האמירויות לישראל. זוהי נקודת מפנה בתולדות DGCX ושיתוף הפעולה של מדינות המפרץ, המתרחשת במקביל להמשך התרחבותנו הבינלאומית. התרחבות זו נובעת מיכולתנו להציע למשקיעים ולשחקני השוק מוצרים ושירותים חדשניים ובעלי ערך מוסף. אנו מקדמים בברכה את המשקיעים ואת שחקני השוק מישראל לקהילה גלובלית של יותר מ-100 חברים בעולם.

הבורסה של דובאי, צילום: בלומברג הבורסה של דובאי | צילום: בלומברג הבורסה של דובאי, צילום: בלומברג

"הסכמי אברהם הם ציון דרך מהותי, המספק לקהילה העסקית בישראל מקפצה להשקעות בדובאי ולחברי DGCX החדשים מישראל הזדמנויות לגידור סיכונים והשקעה בנכסים בטוחים בתקופות של אי-ודאות. החוזים שלנו כבר פתחו דלתות בפני משקיעים בינלאומיים, בשל הנגישות שהם מספקים לשווקים אזוריים ספציפיים, בעיקר הודו, אחד ממרכזי הסחר הגדולים בעולם במתכות יקרות. אנו מקווים ומצפים לפתוח דלתות גם בפני סוחרים מישראל", הוסיף מייל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות