אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטל העולמית אישר שלוש השקעות משמעותיות בישראל צילום: בלומברג

מנכ"ל אינטל העולמית אישר שלוש השקעות משמעותיות בישראל

פט גלסינגר, המבקר בארץ, אישר במהלך שהותו השקעת 200 מיליון דולר בקמפוס בחיפה ו-400 מיליון דולר במרכז המו"פ של מובילאיי בירושלים, כמו גם את תחילתה של העבודה לבניית המפעל השני של החברה בקריית גת - בעלות כוללת של 10 מיליארד דולר

02.05.2021, 22:36 | מאיר אורבך

פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל העולמית שהגיע לישראל לביקור, אישר במהלכו את המשכן של שלוש השקעות של החברה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט:

הראשונה - 200 מיליון דולר בקמפוס בחיפה, אותה חשפה החברה לפני כשבוע; השנייה - המרכז של חברת מובילאיי בירושלים, בו תשקיע אינטל 400 מיליון דולר; והשלישית - תחילתה של העבודה לבניית המפעל השני של החברה בקריית גת, בעלות כוללת של 10 מיליארד דולר. כל ההשקעות, כאמור, כבר נחשפו בעבר; עם זאת, היקף ההשקעה בפרויקט של מובילאיי טרם נחשף עד כה, וזהו גם אישור ראשון לתחילת העבודה על המפעל.

במהלך ביקורו בירושלים תיאר גלסינגר את אסטרטגיית IDM 2.0 של אינטל, עליה הכריז לפני כחודש, הכוללת ייצור עצמאי של שבבים לצד שירותי foundry שהחברה תציע ללקוחותיה כחלק מהגדלת כושר הייצור החיצוני שלה.

מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל, צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל | צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל, צילום: בלומברג

בכוונת אינטל להרחיב את מרכז המו"פ הקיים שלה בחיפה, עם הקמתו של מרכז חדש שייקרא IDC12. המרכז החדש, שיוקם בהשקעה של 200 מיליון דולר, ייבנה ליד מרכז המו"פ הראשי, ושניהם ייצרו מגה-קמפוס לתכנון שבבים עם קיבולת של 6,000 עובדים.

בנוסף, כאמור, אינטל החלה בשלבי הבנייה הראשונים של המפעל החדש שלה בקריית גת, בו היא תשקיע 10 מיליארד דולר לטובת הרחבת הקיבולת וכושר הייצור. מטרת ההשקעה במובילאיי, אותה רכשה אינטל ב-2017, היא להפוך את המרכז הקיים של החברה בירושלים לקמפוס מו"פ חדש, שצפוי להיות הגדול מסוגו בעיר.

"אני מבקר בישראל כבר ארבעה עשורים, וכל פעם מחדש מרגש אותי לראות את הצמיחה של אינטל ישראל מארבעה עובדים אי שם בעבר, ליותר מ-14 אלף עובדים כיום. אני רואה באינטל ישראל מיקרוקוסמוס של אינטל העולמית - עם הובלה בחדשנות, במחקר, בפיתוח ובייצור בהיקף נרחב, ואנו משקיעים בה בהתאם", אמר גלסינגר.

גלסינגר הוסיף כי "ההשקעה המתמשכת שלנו בהרחבת מרכזי המו"פ הקיימים שלנו והגדלת כושר הייצור בישראל, לצד הרכישות שביצענו של מובילאיי, המובילה העולמית בתחום פתרונות לסיוע בנהיגה אוטונומית, מוביט, והבאנה לאבס המובילה בבינה מלאכותית, מבטיחים עתיד מרגש לאינטל ולישראל לעשרות השנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות