אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר לשעבר יזהר שי מצטרף כשותף בקרן ההון סיכון Disruptive AI צילום: אלעד מלכה

השר לשעבר יזהר שי מצטרף כשותף בקרן ההון סיכון Disruptive AI

שי מצטרף לשותפים בקרן, יוראי פיינמסר, אילית גלר , גדי תירוש וטל ברנח. הקרן משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים. שי יסייע באיתור צוותי יזמים וחברות מבטיחות בתחומי הבינה המלאכותית ו בהשקעות בחברות האלו

03.05.2021, 10:02 | מאיר אורבך


יזהר שי, לשעבר שר המדע והטכנולוגיה לשעבר, חזר לתעשיית ההייטק. 

קרן ההון סיכון Disruptive AI, שהוקמה על ידי טל ברנח,  הודיעה היום (ב') ששי יצטרף לקרן כשותף עצמאי - Venture Partner. שי מצטרף לשותפים בקרן, יוראי פיינמסר, אילית גלר , גדי תירוש וטל ברנח. הקרן משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים.

שי יסייע באיתור צוותי יזמים וחברות מבטיחות בתחומי הבינה המלאכותית, בהשקעות בחברות האלו ובתרומה לצמיחתן ולהפיכתן לחברות מובילות בתחומן.

שי הוא יזם הייטק סדרתי ומשקיע הון סיכון, בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתחום בישראל ובחו"ל. הוא היה היזם והמנכ"ל של חברת Business Layers, ומנכ"ל חברת V-Secure, שתי חברות שאותן הוביל לאקזיט. 


יזהר שי , צילום: אלעד מלכה יזהר שי | צילום: אלעד מלכה יזהר שי , צילום: אלעד מלכה


הוא השקיע ושימש כדירקטור בחברות רבות, ביניהן Prime Sense (נמכרה לאפל) וחברת N-Trig (נמכרה למיקרוסופט). שי היה שותף בקרן ההון סיכון הבינלאומית Canaan Partners, ובמסגרתה היה יזם-שותף להקמתה של Canaan Partners Israel. 

הוא הקים את קהילת היזמים המקוונת הגדולה בישראל, "אצטדיון הסטארט-אפ", המחברת כ 45 אלף יזמות ויזמים, והוא גם מייסד תוכנית הרדיו והפודקאסט המצליח "הייטק בפקקים". 

טל ברנח, קרן ההון סיכון Disruptive AI, אוראל כהן טל ברנח, קרן ההון סיכון Disruptive AI | אוראל כהן טל ברנח, קרן ההון סיכון Disruptive AI, אוראל כהן

בשנתיים האחרונות שימש שי כח"כ מטעם מפלגת כחול לבן, כשר המדע והטכנולוגיה וכחבר קבינט הקורונה. לקראת הבחירות האחרונות הצטרף שי לרשימתו של בוגי יעלון ולאחר שהאחרון בחר לא להתמודד בבחירות, פרש שי מהחיים הפוליטיים.

טל ברנח מייסד Disruptive AI: "אנחנו גאים על הצטרפותו של יזהר שי לקרן עם נסיון רב שנים בתחום ההשקעות הטכנולוגיות וההייטק".

שי אמר כי הוא "שמח להצטרף לקרן  שמתמקדת במוצרים ובטכנולוגיות בתחומים של בינה מלאכותית ולתרום מניסיוני הרב בהשקעות בסטארט-אפים".

קרן ההון-סיכון  DISRUPTIVE AI הוקמה ב-2020 על ידי היזם והמשקיע טל ברנח ויוראי פיינמסר (זו הקרן השלישית שהקים ברנח).  Disruptive AI השקיעה בין היתר בחברות איירון סורס, קווילט, אנודות, טיילור ברנדס ולומן.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות