אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קניון TLV  לא מוצא שוכר חלופי: תובע 18 מיליון שקל מקסטרו  צילום: אוראל כהן

קניון TLV לא מוצא שוכר חלופי: תובע 18 מיליון שקל מקסטרו

הקניון טוען כי לרשת האופנה חוב על דמי שכירות, דמי ניהול וחשמל, על קנס עקב פיגור בתשלומים, הפרת החוזה ועוד; קסטרו: "הקניון מהתחייבויות קודמות מולנו באופן שלא אפשר את המשך הפעלת החנות"

03.05.2021, 11:36 | אורנה יפת

נמשכת מסכת התביעות בין קניון TLV בבעלות מוטי בן משה, לבין השוכרים. כעת תובע הקניון מחברת קסטרו 18 מיליון שקל, בטענה להפרת החוזה, אי תשלום דמי שכירות וסיום ההתקשרות בין הצדדים. הקניון הגיש היום (ב') את התביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד אופיר פדר. הנהלת הקניון טוענת כי התנהלותה של קסטרו "ביריונית, וחסרת תום לב". 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי התביעה, לקסטרו חוב של 2.7 מיליון שקל עבור תשלומי דמי שכירות, דמי ניהול וחשמל, קנס בגובה 154 אלף שקל עקב פיגור בתשלומים, חוב של 3 מיליון שקל בשל העובדה שקסטרו לא פתחה את החנות בזמן ועל כן נדרשת לשלם 150% מדמי השכירות באופן יחסי לתקופת האיחור.

הקניון דורש מקסטרו 6 מיליון שקל נוספים על דמי שכירות מספטמבר 2020 עד 23.3.2022 התקופה בה אמור היה להסתיים החוזה ובשל העובדה שהקניון טרם מצא שוכר חלופי לחנות. תשלום דמי ארנונה עתידיים בגובה 420 אלף שקל, ו-5.8 מיליון שקל תשלום ההפרש של דמי השכירות ששולמו בפועל בתקופת ההקלות שהוענקו לקסטרו (אותן טועם הקניון כי לא היה מעניק אם היה יודע שקסטרו תפר את הסכם השכירות) לבין דמי השכירות על פי ההסכם. 


סניף של קסטרו, צילום: יריב כץ סניף של קסטרו | צילום: יריב כץ סניף של קסטרו, צילום: יריב כץ

לטענת בעלי הקניון, קסטרו הפסיקה את הוראת הקבע לגביית דמי השכירות ומאז 2018 היא מעבירה תשלומים במועדים שהיא קבעה ובאיחור ניכר ביחס למועד שנקבע בהסכם השכירות. 

עוד נטען כי קסטרו לא שילמה דמי שכירות ודמי ניהול מאז ינואר 2020 ולא פתחה את החנות מאז ה-7 במאי 2020, מועד פתיחת הקניונים בהתאם להנחיות הממשלה עם תום הסגר הראשון, ועד שפינתה את החנות ב-18 באוגוסט 2020 ואי פתיחת החנות מהווה הפרה יסודית של ההסכם. 

לדטעת הקניון, ב-27 בינואר 2020 שלחה קסטרו מכתב "לפיו היא מתיימרת להביא באופן חד צדדי לסיום הסכם השכירות ככל ולא יימשכו ההקלות אשר ניתנו לה. הודעת קסטרו הנ"ל מהוות הפרות יסודיות של הסכם השכירות". 

קסטרו ביצעה במהלך שנת הקורונה צעדי התייעלות במסגרתם סגרה חנויות הפסדיות או כאלה ששכר הדירה שלהן לא הצדיק את המשך הפעלתן. חלק מהחנויות נסגרו באופן חד-צדדי ולפני תום סיום ההתקשרות מול הקניון ובימים אלה מתמודדת חברת האופנה עם מספר תביעות. קניון הראל תובע מהחברה 863 אלף שקל,  קניון שבעת הכוכבים הגיש תביעה בגובה 1.5 מיליון שקל, וקניון העמקים שתבע את החברה על 6.4 מיליון שקל. 

בעלי קניון TLV מוטי בן משה, צילום: שאול גולן, אוראל כהן בעלי קניון TLV מוטי בן משה | צילום: שאול גולן, אוראל כהן בעלי קניון TLV מוטי בן משה, צילום: שאול גולן, אוראל כהן

כפי שנחשף בכלכליסט, בית משפט השלום בתל אביב דחה תביעה אחרת שהגיש קניון TLV נגד בית קפה הקפיטריה, וחייב את הקניון לשלם את הוצאות המשפט. כמו במקרה של קסטרו, גם נגד קפיטריה טען הקניון כי היא הפרה את הסכם השכירות משנת 2018, פיגרה בתשלומים ולא העבירה דו"חות פדיון. קפיטריה סירבה להתפנות מהקניון לפני תום חוזה השכירות וטענה לבריונות מצד הקניון. בית המשפט העביר ביקורת על התנהלות הקניון ודחה את התביעה. 

מקסטרו נמסר: "כפי שציינו בעבר, קבוצת קסטרו מייעלת את פעילותה בכל הרבדים והציגה לאחרונה נתונים כספיים מצוינים המעידים על מצבה האיתן ויכולתה הפיננסית. מאז שינוי הבעלות בקניון, חזר הקניון מהתחייבויות קודמות מולנו באופן שלא אפשר את המשך הפעלת החנות. קסטרו פעלה בכל דרך בכדי להגיע להסכמות אך נתקלה בהתנהלות דורסנית ועל כן פינתה את החנות בקניון לצד שוכרים רבים שפעלו כך. אנו נגיב על כתב התביעה בבית המשפט כאשר נקבלו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות