אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 טסלה תדחה את פתיחת המפעל בגרמניה לשנה הבאה צילום: רויטרס

טסלה תדחה את פתיחת המפעל בגרמניה לשנה הבאה

תאריך היעד המקורי להקמת המפעל שאמור לייצר עבור השוק האירופי היה יולי 2021. עכשיו הוא נדחה לתחילת 2022

03.05.2021, 14:00 | תומר הדר


אחרי מלחמה בנחשים, בשרידי פצצות עתיקות ממלחמת העולם השנייה ובתושבים זועמים של כפרים בסביבה, טסלה נאלצת להתמודד עם מכשול נוסף בדרך להקמת מפעל טסלה בגרמניה.


תאריך היעד המקורי להקמת המפעל של טסלה אשר אמור לייצר עבור השוק האירופי היה יולי 2021, אחר כך הוא נדחה בכמה חודשים. כעת מצטטים אמצעי תקשורת גרמנים את אלון מאסק שהודיע כי פתיחתו הרשמית של המפעל הגרמני תידחה לתחילת 2022.

קראו עוד בכלכליסט:


השטח שעליו ייבנה מפעל טסלה בגרמניה, צילום: רויטרס השטח שעליו ייבנה מפעל טסלה בגרמניה | צילום: רויטרס השטח שעליו ייבנה מפעל טסלה בגרמניה, צילום: רויטרס

עיקר הבעיה לפי מאסק היא קשיים רגולטוריים אשר נוגעים לייצור מארזי הסוללות של הרכבים. קיבולת הייצור של מפעל טסלה גרמניה אמורה להיות כ-500 אלף רכבים, כולל מודל Y אשר מיועד להגיע לישראל בעתיד.

בתוך כך נפרק השבוע משלוח ראשון של מכוניות טסלה 3 שהגיעו לישראל מסין. היות ולישראל אין הסכם סחר חופשי עם סין, כפי שיש עם ארה"ב, הדבר היה מחייב תוספת מס של 7% על הסוללות שברכבים. ואולם, בטסלה מדגישים כי למרות הייצור בסין הרוכשים הישראלים של טסלה 3 אינם צפויים לשלם עלויות נוספות ביחס למחירה של טסלה 3 "אמריקאית" בשל היעדר הסכם הסחר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות