אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל ההתייקרויות לא עוצר - 3 חברות נוספות מעלות מחירים צילום: דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

גל ההתייקרויות לא עוצר - 3 חברות נוספות מעלות מחירים

ד"ר פישר פנתה לקמעונאים בבקשה להעלות את מחירי מוצריה ב-9%, זאת לאחר שלטענתה ספגה בשנים האחרונות את ההתייקרויות בכל התשומות. גורי ויעקבי מבקשות להעלות את המחירים ב-6% וב-5%, בהתאמה

03.05.2021, 17:31 | נורית קדוש

גל עליות המחירים לא עוצר וספקי מזון ומוצרי צריכה נוספים מבקשים להעלות מחירים בשיעור חד של עד 9%. 

לכלכליסט נודע כי בימים האחרונים פנתה חברת דר׳ פישר, יצרנית מוצרי טואלטיקה לתינוקות וילדים לקמעונאים עם בקשה להעלות מחירי מוצריה ב-9%. 

קראו עוד בכלכליסט:

מד"ר פישר נמסר בתגובה: ״החברה הקפיאה את מחירי מוצריה במשך עשר השנים האחרונות וספגה לאורך כל השנים את ההתייקרויות בכל התשומות ובהן שכר עבודה, חומרי גלם, הובלה ומחירי החשמל, המים והארנונה.

ההתייקרויות בדרך?, צילום: ענר גרין ההתייקרויות בדרך? | צילום: ענר גרין ההתייקרויות בדרך?, צילום: ענר גרין

"עתה, לאחר זינוק משמעותי נוסף במחירי חומרי הגלם והאריזה ועלויות ההובלה - נאלצה החברה להגיש לקמעונאים בקשה להעלאה צנועה ומוגבלת לכ-25 מוצרים בלבד, מתוך פורטפוליו של  למעלה מ-500 מוצרים אותם משווקת החברה בישראל".

בנוסף לדר׳ פישר, ביקשה גם חברת גורי להעלות מחירי מוצריה בכ-6%. מדובר בהתייקרות שתרשם במספר קטגוריות ובהן משחות שיניים, נייר אלומיניום, מוצרי טואלטיקה, מזון ללא גלוטן,  חלב קוקוס ועוד. מגורי נמסר: ״בהתאם להעלאת חומרי הגלם וההובלה נאלצנו להעלות מחירים״.

חברה נוספת שביקשה להעלות מחירים בכ-5% היא יעקובי, יצרנית חומרי הניקוי אסטוניש. 

בחברות מבקשים שהעלאת המחירים תאושר ברשתות ותכנס לתוקף כבר בחודש הבא. 

הבקשות להתייקרויות אלו הגיעו לרשתות שבועות ספורים אחרי שנחשף בכלכליסט כי חברת פאלאס שבבעלות נטו אחזקות שבשליטת (46.85%) משפחת עזרא וחברת הנמל, פנו לקמעונאים בבקשה להעלאת מחירי כלים חד פעמיים בשיעור של כ-20%. זאת על רקע התייקרות חדה במחירי חומרי הגלם והשינוע. התייקרויות אלו התווספו להעלאת מחירים בשיעור של עד 7.4% על מרבית מוצריה ובהם מותגי האגיס, ניקול, לילי וקוטקס שביקשה קימבלרי קלארק ישראל המוכרת בשם חוגלה. בחודש שעבר נחשף בכלכליסט כי חברת מוצרי הנייר והנקיון שניב מעלה מחירים בכ-12%.

פסח ברנט מנכ"ל שניב הסביר בשיחה עם כלכליסט כי שניב לא תוכל להמשיך לספוג את התייקרויות חומרי הגלם: "לא זכור לי רצף עליות מחירים מקיף על כלל חומרי הגלם כפי שאנו חווים בתעשיית הנייר, חומרי הניקוי ומוצרי הנייר פוד. זו התייקרות שמשפיעה באופן דרמטי על החברה. במהלך החודשים האחרונים, ספגנו את ההתייקרויות מתוך מחויבות לצרכנים, אבל ככל שחולף הזמן הן מחריפות, לכן אין לנו ברירה, אלא להעלות מחירים בשיעור המינימלי שניתן, כדי לשמור על רווחיות סבירה". 

התייקרויות אלו, נרשמות בהמשך לעליית מחיר של כ- 15% במחירי שמני המאכל "מילומר", עליה הודיעה שמן תעשיות לפני כחודש וחצי לקמעונאים. את ההתייקרות נימקה החברה בכך ש"בעקבות משבר האקלים העולמי- הצפות, הוריקן ויובש – צפי היבולים של זרעי הליפתית ירד באופן משמעותי מהתחזיות המקומיות וכתוצאה מכך, חומרי הגלם עלו בצורה חדה בחודשים האחרונים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות