אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני מקרים ראשונים של הזן הברזילאי של קורונה בישראל, אחד הנדבקים מחוסן צילום: שאול גולן

שני מקרים ראשונים של הזן הברזילאי של קורונה בישראל, אחד הנדבקים מחוסן

הנדבקים הם תינוקת ומבוגר מחוסן ששבו מחו"ל. משרד הבריאות עדכן גם על מקרה ראשון של הזן מצ'ילה ועל עוד 19 מקרים של הזן ההודי שאובחנו אצל זרים. עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנטים הללו והשלכותיהם על מחוסנים ומחלימים. לראשונה מאז 7 ביולי יש בישראל פחות מ-100 חולי קורונה במצב קשה

03.05.2021, 20:25 | אדיר ינקו וירון דרוקמן, ynet

מקרים ראשונים של הזן הברזילאי של קורונה בישראל: תינוקת ומבוגר מחוסן ששבו מחו"ל נדבקו בווריאנט הברזילאי ואובחנו בישראל. משרד הבריאות מסר הערב (יום ב') כי אובחן גם מקרה ראשון של הזן מצ'ילה אצל ישראלי ששב מחו"ל. 


קראו עוד בכלכליסט: המערך הלאומי לריצוף גנומי איתר עוד 19 מאומתים נוספים של הזן ההודי בקרב זרים. בסך הכול אובחנו עד היום 60 מקרים של הזן ההודי בישראל. עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנטים הללו והשלכותיהם על מחוסנים ומחלימים.

 לראשונה מאז 7 ביולי יש בישראל פחות מ-100 חולי קורונה במצב קשה. כך עולה מעדכון הערב של משרד הבריאות. מאז חצות אובחנו בישראל 41 חיוביים לקורונה, מתוך כ-19,500 בדיקות שפוענחו. שיעור הבדיקות החיוביות נמוך מ-0.1%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 168 חולי קורונה, 63 מהם מחוברים למכונות הנשמה.

 מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 6,367 חולי קורונה – אחד מהם היום. מתחילת חודש מאי נפטרו שלושה חולים. בישראל גם 1,259 חולי קורונה פעילים, רובם המכריע במצב קל וקל מאוד והם נמצאים בבתיהם. בירושלים 311 חולי קורונה פעילים, בתל אביב 128, בפתח תקווה 46, במרר 34, בחיפה 31, בבאר שבע 31, בפרדס חנה כרכור 24, בראשון לציון 24, בנתניה 24, בבית ג'ן 19, באריאל 18, בהרצליה 18, בבת ים 17 וגם באשקלון 17. 

בדיקת קורונה, צילום: איי אף פי בדיקת קורונה | צילום: איי אף פי בדיקת קורונה, צילום: איי אף פי


משרד הבריאות מזכיר את ההמלצה לכלל האוכלוסייה, לרבות מחוסנים ומחלימים, להימנע מנסיעות לא הכרחיות לחו"ל. "אנו שבים ומדגישים כי מי ששב מחו"ל ואינו מחוסן או מחלים נדרש לבידוד. כמו כן, ממדינות רמה 2 שבהן התחלואה קשה - גם מחוסנים ומחלימים מחויבים בבידוד".

"על מנת לשמור על תחלואה נמוכה ולאפשר את המשך ההקלות במשק כבר בשבוע הבא, משרד הבריאות מבקש להביא לאישור הממשלה היום את האסטרטגיה למדיניות מחמירה בגבולות המדינה, ופתיחה רחבה בפנים", אמרו במשרד והדגישו שהמטרה היא מניעת כניסה של ווריאנטים זרים. במשרד לא השיבו לפניית ynet באשר להפסקת טיסות ישירות מאותן מדינות באופן מיידי, והסבירו כי הנוהל הסופי עשוי להשתנות בהתאם להחלטת הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות