אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שב"א מקדמת: צמצום הכרטיסים בארנק בלי לוותר על ההטבות צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

שב"א מקדמת: צמצום הכרטיסים בארנק בלי לוותר על ההטבות

החברה מציעה למנפיקי כרטיסי אשראי להציע ללקוחות כמה כרטיסי אשראי שונים באותו כרטיס, ובעת ה“גיהוץ” בבית העסק שב”א תעבד את העסקה כך שהיא תיסלק לפי כרטיס האשראי בהתאם לתנאים שיוגדרו מראש

04.05.2021, 08:13 | עירית אבישר

כניסת אפל פיי לישראל הוא רק צעד אחד מבין שורה של מהלכים שצפויים לעצב מחדש את הרגלי הצריכה בענף התשלומים המקומי. ל”כלכליסט” נודע כי חברת שב”א, האחראית על תשתית התשלומים בישראל, מקדמת מהלך שיאפשר לחברת כרטיסי האשראי לאחד בין כרטיסי שונים לכרטיס אחד רב־שימושים.

החברה מציעה למנפיקי כרטיסי אשראי להציע ללקוחות כמה כרטיסי אשראי שונים באותו כרטיס, ובעת ה“גיהוץ” בבית העסק שב”א תעבד את העסקה כך שהיא תיסלק לפי כרטיס האשראי בהתאם לתנאים שיוגדרו מראש.

מעצבים מחדש את הרגלי הצריכה בענף התשלומים המקומי, צילום: שאטרסטוק מעצבים מחדש את הרגלי הצריכה בענף התשלומים המקומי | צילום: שאטרסטוק מעצבים מחדש את הרגלי הצריכה בענף התשלומים המקומי, צילום: שאטרסטוק

הדבר יאפשר למזג לאותו כרטיס אשראי שני מועדוני לקוחות שונים, או כרטיס נטען לצד כרטיס מועדון, והלקוח יחויב בעת ביצוע כל עסקה ועסקה לפי הכרטיס שיעניק לו את ההטבה הגבוהה ביותר, באופן אוטומטי. לחילופין, מנפיקת כרטיס האשראי תוכל להגדיר קריטריונים אחרים שיקבעו דרך איזה מועדון או כרטיס אשראי תיסלק העסקה, כמו רכישות בישראל או בחו”ל, או הענף שבו נעשתה הרכישה. 

הפיתוח החדש כבר משמש במועדון פליי קארד של כאל ואל על, שנוהל בשנים האחרונות דרך דיינרס. בעלי הכרטיס גילו שלא כל העסקים בחו”ל מקבלים דיינרס ולכן היו רכישות שהם לא יכלו לבצע בו. מסיבה זו, בעת חידוש ההסכם בין כאל ואל על, הוחלט על הנפקת כרטיס דואלי שיאפשר לסלוק רכישות בחו”ל דרך מסטרקארד בעוד עסקאות מקומיות ייסלקו דרך דיינרס. 

המהפכה בעולם התשלומים חידדה את הצורך בכרטיס אשראי אחד שיהווה ברירת מחדל ללקוח, במיוחד בזירת הארנק הדיגיטלי. איחוד הכרטיסים יאפשר לסנכרן בין ההטבות שמציע המנפיק ולהגדיל את האטרקטיביות של כרטיס האשראי שלו לצרכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות