אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפות דלק קידוחים לקראת שינוי מבני טרם הנפקתה בלונדון צילום: בלומברג

שותפות דלק קידוחים לקראת שינוי מבני טרם הנפקתה בלונדון

קבוצת דלק פנתה לביהמ"ש במטרה להביא לסחירות במניית שותפות הבת דלק קידוחים - מבנה של יחידות השתתפות שונה ממבנה של חברה שבה מחזיקים בעלי מניות; לכל בעל יחידת השתתפות יוצע לקבל מניה בחברה הפרטית כך שהרכב בעלי המניות לא ישתנה; מנורה ומגדל הן בעלות יחידות ההשתתפות הגדולות בדלק קידוחים וככל הנראה יתנו הסכמתן

04.05.2021, 10:37 | גולן חזני
קבוצת דלק מתחילה להתניע את מהלך ההנפקה בלונדון: שותפות דלק קידוחים המנוהלת ע"י יוסי אבו יוצאת הבוקר במהלך שינוי מבני, במטרה להפוך את השותפות לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

דלק קידוחים הודיעה כי פנתה לבית המשפט על מנת לבצע את השינוי המבני ומכנסת אסיפת בעלי יחידות ההשתתפות לאשר את המהלך. מבנה של יחידות השתתפות שונה ממבנה של חברה שבה מחזיקים בעלי מניות.

מאגר לווייתן, צילום: אלבטרוס מאגר לווייתן | צילום: אלבטרוס מאגר לווייתן, צילום: אלבטרוס

המטרה של דלק במהלך היא להביא לסחירות במניה. שותפויות יכולות להיסחר בבורסה בלונדון, אבל משקיעים גדולים לא נלהבים להשקיע בהן בשל המבנה המורכב.

בדלק מציינים כי במהלך של הפיכת דלק קידוחים לחברה פרטית, צפויים משקיעים גדולים להשקיע בה. מגמה זו התחדדה בשיחות עם המשקיעים שהיו ברובם מחו"ל, ובמהלך הגיוס של החוב לפני כשלושה חודשים לפרוייקט לוויתן בסך 2.3 מיליארד דולר.

המהלך זקוק לאישור של רוב מחזיקי יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים מקרב הציבור, כלומר רוב של בעלי מניות המיעוט. לכל בעל יחידת השתתפות יוצע לקבל מניה בחברה הפרטית כך שהרכב בעלי המניות לא ישתנה. ניו-מד תכין תשקיף להנפקה בלונדון ולאחר מכן תירשם גם למסחר בתל אביב.

מנורה ומגדל הן בעלות יחידות ההשתתפות הגדולות בדלק קידוחים וככל הנראה יתנו הסכמתן למהלך וכך גם גופים מוסדיים נוספים. הקושי צפוי להתעורר בקרב מחזיקים פרטיים שהיתרון מבחינתם בהחזקה של יחידות השתתפות ולא מניות, היא יכולת לקזז הפסדים מול חברות אחרות בבעלותם.

הבקשה לבית המשפט הוגשה בהובלת עו״ד שרי זינגר היועצת המשפטית של דלק קידוחים, ועל ידי שיראל גוטמן-עמירה, רן שלום, זאב גוטרייך ודניאל לוי ממשרד אגמון, רוזנברג, הכהן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות