אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצמצמת בפיננסי: נכסים ובניין מכרה 10% ממניות נורסטאר של כצמן צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מצמצמת בפיננסי: נכסים ובניין מכרה 10% ממניות נורסטאר של כצמן

נכסים ובניין החליטה לקצץ את אחזקותיה הפיננסיות - בהמשך לרכישת מניות גב ים תמורת מניותיה בסלע נדל"ן; המניות נמכרו תמורת כ-80 מיליון שקל, והניבו לחברה רווח של יותר מ-20 מיליון שקל; נכסים ובניין נותרה עתה עם נתח של 4% בנורסטאר

04.05.2021, 20:17 | גולן חזני

נכסים ובניין ממשיכה לעשות סדר בנכסים הפיננסים שלה: לכלכליסט נודע כי החברה מכרה היום לגופים מוסדיים 10% ממניותיה בחברת נורסטאר של חיים כצמן תמורת כ-80 מיליון שקל וברווח של יותר מ-20 מיליון שקל. כעת נותרה החברה עם אחזקות של 4% לערך. את העסקה ביצעה ווליו בייס.

באוגוסט בשנה שעברה רכשה נכסים ובנין, אז בשליטת אדוארדו אלשטיין, 55% מהמניות שהוצאו בהנפקה של נורסטאר - החברה השקיעה 88 מיליון שקל בהנפקה.

עתה, לאחר שאלשטיין כבר לא בחברה, נראה שבנכסים ובניין נחושים להיפטר מהאחזקות הפיננסיות שלה. דוגמה נוספת שעשויה להעיד על מגמה זו הייתה בדמות תשלום שביצעה נכסים בניין במניות סלע נדלן לגופים מוסדיים בתמורה למניות גב ים.

לאחרונה חשף כלכליסט כי נכסים ובניין שבשליטת דסק"ש רכשה 13% ממניות גב-ים ב-800-850 מיליון שקל, מהלך שאמור להוביל אותה לאחזקה של 43%-44% בגב-ים. למעשה, דסק"ש חזרה לשלוט כעת בגב ים באמצעות הרכישה האמורה, זה, כאשר חלק מהתשלום בעבור מניות גב ים היה באמצעות מניות סלע נדל"ן.

בעל המניות השני בחברה, אהרון פרנקל, שקל לבצע מהלך משפטי כנגד צחי נחמיאס בעקבות הצעדים שביצע - נחמיאס משמש היום כיו"ר זמני של דסק"ש.

חיים כצמן חיים כצמן חיים כצמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות