אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק צוקרברג ואשתו רכשו עוד 2,400 דונם באי קוואי בהוואי תמורת 53 מיליון דולר Getty/ Google Maps

מארק צוקרברג ואשתו רכשו עוד 2,400 דונם באי קוואי בהוואי תמורת 53 מיליון דולר

הקרקעות הללו מתווספות ל-2,800 דונם שרכשו בני הזוג ב-2014 באי תמורת 100 מיליון דולר. על קרקעות אלה הם מתכננים להקים חווה ולדבריהם יכבדו את מאמצי השימור במקום

04.05.2021, 21:18 | חדשות חוץ

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג ואשתו פריסיליה צ'ן רכשו בחודש שעבר יותר מ-2,400 דונם באי קוואי בהוואי תמורת 53 מיליון דולר. 

בני הזוג רכשו את הקרקעות בשלוש עסקאות נפרדות, כשחלקה אחת נמצאת בסמוך לחוף ציבורי בשם "לפאולי", והם הבטיחו כי החוף ימשיך להיות נגיש לציבור. שלוש החלקות מצויות בחלק הצפון-מזרחי של האי והיו בבעלותו של ארגון שימור מקומי, Waioli Corp. 


מארק צוקרברג ופריסליה צ מארק צוקרברג ופריסליה צ'ן על רקע האי | Getty/ Google Maps מארק צוקרברג ופריסליה צ


הקרקעות הללו מתווספות לעסקה קודמת מ-2014 אז רכשו בני הזוג 2,800 דונם של קרקעות באי תמורת כ- 100 מיליון דולר. אולם, הרכישה הזו היתה שנויה במחלוקת לאשר שנשמעו טענות שחלק מהקרקעות שרכשו הוענקו למשפחות ילידות בהוואי באמצע המאה ה-19. צוקרברג אף הכעיס את השכנים כשב-2016 בנה חומה מסביב לנכס שלו כדי להפחית את הרעש מהכביש. 

באדמות שכבר ברשותם בונים בני הזוג חווה, ולפי הודעה שפרסמו הם מתכוונים "לקחת בחשבון" את מאמצי השימור במקום. "אנחנו עובדים בצמוד למספר שותפים בקהילה כדי לקדם שימור, לייצר חקלאות בת- קיימא ולהגן על חיות הבר המקומיות בחווה שלנו ובאזורים המקיפים אותה", נאמר בהודעה.

סם פראט מעמותת השימור שמכרה את הקרקעות, ההחלטה התקבלה בשל המחויבות שהפגינו בני הזוג כלפי האי. "אנחנו יודעים שהאדמה הזו תישאר בידיהם הבטוחות ושמארק ופריסיליה יפעלו כמנהיגים האחראיים של לפאולי היום ובעתיד", הגיב. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות