אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ראשון באגטק הישראלי: ואלמונט רוכשת את פרוספרה ב-300 מיליון דולר

אקזיט ראשון באגטק הישראלי: ואלמונט רוכשת את פרוספרה ב-300 מיליון דולר

הרוכשת האמריקאית עוסקת בתחום התשתיות והשקיה לחקלאות, והיא נסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של כ-5 מיליארד דולר. שתי החברות חברו יחד על מנת להפוך לחברת הבינה המלאכותית הגדולה בתעשיית החקלאות בעולם

05.05.2021, 15:23 | מאיר אורבך


אקזיט ראשון באגטק הישראלי. ואלמונט, חברה גלובאלית מובילה של מוצרים ושירותים לתשתיות וציוד השקיה בעולם החקלאות, רוכשת בכ-300 מיליון דולר את פרוספרה טכנולוגיות מתל אביב, חברה מובילה לבינה מלאכותית המתמקצעת ב-machine learning ו-computer vision בעולם החקלאות. 

קראו עוד בכלכליסט:


ואלמונט נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של כ-5 מיליארד דולר. מטה החברה יושב באומהה נברסקה.

פרוספרה (PROSPERA) אגריטק, צילום: Pivot Field פרוספרה (PROSPERA) אגריטק | צילום: Pivot Field פרוספרה (PROSPERA) אגריטק, צילום: Pivot Field

פרוספרה טכנולוגיות, שנוסדה בשנת 2014 היא חברה מובילה בתחום האגרו-טק העולמי המתמחה בטכנולוגיה מתקדמת של מערכות לומדות (ML) לעולם החקלאות. פרוספרה נכללה לאחרונה ברשימת AI-100 של CB Insights ונבחרה כ-Tech Pioneer  על ידי ה-World Economic Forum.

לפרוספרה 90 עובדים בישראל, ארה״ב ומקסיקו. החברה גייסה עד כה 26 מיליון דולר מקרנות Bessemer Venture Partners (אדם פישר), Qualcomm Ventures ו- MoreVC ו-Tekfen.


עובדי חברת פרוספרה , צילום: Prospera technologies עובדי חברת פרוספרה | צילום: Prospera technologies עובדי חברת פרוספרה , צילום: Prospera technologies


 להפוך לחברת בינה מלאכותית ענקית

שתי החברות חברו יחד על מנת להפוך לחברת הבינה מלאכותית הגדולה ביותר בתעשיית החקלאות בעולם, אשר מספקת פתרונות הוליסטיים ואוטונומיים פורצי דרך לניהול תהליכי גידול, בין היתר על ידי צמצום עלויות הגידול, הגדלת היבול, וחיסכון בזמן עבור המגדלים. 


פרוספרה (PROSPERA) אגריטק, צילום: Pivot Field פרוספרה (PROSPERA) אגריטק | צילום: Pivot Field פרוספרה (PROSPERA) אגריטק, צילום: Pivot Field

שיתוף הפעולה בין פרוספרה לוואלומנט החל כבר ב-2019, כאשר במסגרת הפתרונות שפיתחו יחד שתי החברות, נוטרו ב-2019 שטחים של מיליוני אייקרים בשדות פתוחים, וב-2020 כבר הוכפל מספר המגדלים שאימצו את השירות. עם הרכישה, יואץ קצב הפיתוח ויגדל משמעותי היקף ההפצה והמכירות של הפתרונות הטכנולוגיים החדשים.

דניאל קופל מייסד ומנכ"ל פרוספרה, צילום: Prospera technologies דניאל קופל מייסד ומנכ"ל פרוספרה | צילום: Prospera technologies דניאל קופל מייסד ומנכ"ל פרוספרה, צילום: Prospera technologies


דניאל קופל, מייסד ומנכ"ל פרוספרה, אמר כי "השותפות האסטרטגית שלנו הוכיחה את הערך המשולב  של יכולות פרוספרה ואת המומחיות  של ואלמונט. "שילוב זה הוא הדרך המהירה ביותר להגדיל את פתרונות האגטק המשפיעים. אנו נרגשים מהעתיד וההזדמנות להמשיך ולקדם את עבודתנו להאכיל אוכלוסייה עולמית מתרחבת באמצעות טכנולוגיות הלמידה המכונה שלנו המאפשרות למגדלים לקבל החלטות מושכלות, יעילות ומדעיות יותר". 

נשיא ומנכ"ל ואלומנט, סטיבן ג'קניבסקי: "הרכישה היא עדות למחויבות שלנו לייעל את החקלאות ולהגדיל את התפוקה תוך שיפור דרמטי של הקיימות. בהסתמך על השותפות המוצלחת עם פרוספרה, אנו מאיצים את מחויבותנו לספק שירותים המעצימים את חיי לקוחותינו והקהילות שבהן הם פועלים, כמו גם למצוא דרכים חדשות להשיג יבול גבוה יותר עם פחות קרקע, מים, כימיקלים דשנים, דלק וזמן".


אדם פישר , צילום: צילום מסך אדם פישר | צילום: צילום מסך אדם פישר , צילום: צילום מסך

אדם פישר, שותף בקרן בסמר, המשקיעה הגדולה בפרוספרה: "פרוספרה היא חברה מדהימה עם אנשים נפלאים שדבקו במשימה החשובה להביא למהפך בחקלאות העולמית באמצעות בינה מלאכותית. זאת הצלחה גדולה לבעלי המניות שלה וגם גאווה ישראלית - האקזיט הראשון בתחום האגטק״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות