אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנדט עבר ללפיד, אבל המבצר בבלפור עדיין לא נפל AP

פרשנות

המנדט עבר ללפיד, אבל המבצר בבלפור עדיין לא נפל

ראש הממשלה, שאיבד היום את המנדט להרכבת הממשלה לטובת יו"ר יש עתיד, ינסה לפעול בכמה מישורים במטרה לגרור את המדינה למערכת בחירות חמישית; אם לפיד ובנט רוצים להרכיב ממשלה - עליהם לפעול במהירות

05.05.2021, 20:46 | צבי זרחיה


יו"ר יש עתיד יאיר לפיד קיבל הערב מנשיא המדינה 28 ימים להרכבת הממשלה. ואולם נראה שאם הוא רוצה להצליח במשימה, עליו לפעול במהירות.


קראו עוד בכלכליסט:


לפיד אמר הערב כי "אעשה הכל  כדי שממשלת האחדות תוקם כלל האפשר". שותפו, יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, צייץ: "כמי שמכיר היטב את עמדת כולם, אפשר להעניק ודאות לאזרחים ולהציג ממשלה מתפקדת כבר בשבוע הבא. אם תרצו אין זו אגדה" .

ליברמן הוא הפוליטיקאי שמכיר אולי הכי טוב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שינסה כעת לסכל את הקמת ממשלת בנט-לפיד, ולגרור את המדינה למערכת בחירות חמישית שבה ינסה שוב את כוחו.


יאיר לפיד נפתלי בנט, עמית שאבי יאיר לפיד נפתלי בנט | עמית שאבי יאיר לפיד נפתלי בנט, עמית שאביבמערכת הפוליטית מעריכים שבליכוד ינסו להפעיל לחץ כפול: מצד אחד - על בנט, שלא ירכיב את הממשלה החדשה בתמיכת ח"כים ערבים; ומצד שני - יופעלו לחצים על ח"כים מימינה כדי שיתנגדו או יתפלגו מהמפלגה. 

ח"כ עמיחי שיקלי מימינה כבר הודיע אתמול על התנגדותו להקמת ממשלה בראשות בנט לפיד בתמיכת הערבים. במערכת הפוליטית נפוצו הערכות שלפיהן הליכוד מציע לאיילת שקד את תיק המשפטים, לעומת תיקי התחבורה או השיכון שמוצעים לה בממשלת לפיד-בנט, וכן שיריון ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות יחד עם הח"כים שיקלי ועידית סילמן. 

במקביל, בליכוד ינסו להביך את בנט, את יו"ר תקווה חדשה גדעון סער ואת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן באמצעות העלאת חוקי ימין שקידומם אושר אמש בוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) - חוק פסקת התגברות, החוק להפרדת משרת התובע הכללי ממשרת היועץ המשפטי לממשלה, והחוק להסדרת המאחזים הבלתי חוקיים ביו"ש ובבקעת הירדן.

אם לפיד ובנט רוצים להרכיב את הממשלה הבאה- עליהם להזדרז ולהציגה בשבוע הבא. כל יום שעובר עלול להקשות על איחוד כל המפלגות, שבנתיים מה שבעיקר מחזיק אותן היא הרצון שנתניהו יארוז את חפציו מהמעון ברחוב בלפור לאחר 12 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות