אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחטף? פורסם מכרז למנהל מערך מטוס רה"מ   צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

מחטף? פורסם מכרז למנהל מערך מטוס רה"מ

לכלכליסט נודע כי משרד רה"מ פירסם לפני יומיים מכרז פומבי למשרת מנהל מערך מטוס רה"מ. השכר המוצע הוא כ־30 אלף שקל ברוטו בחודש

06.05.2021, 07:01 | צבי זרחיה

מחטף רגע לפני תום המנדט? משרד רה"מ פירסם לפני יומיים מכרז פומבי למשרת מנהל מערך מטוס רה"מ, כך נודע לכלכליסט. מדובר במטוס שיו"ר יש עתיד יאיר לפיד כבר הכריז כי ימכור אותו כשיכהן בממשלה. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפני חמישה חודשים פירסם משרד רה"מ מכרז בינמשרדי לאיוש המשרה שאליה ניגש רק מתמודד אחד בלבד. לאחר שלא נבחר, הוחלט לפרסם מכרז פומבי. השכר המוצע הוא בחוזה בכירים לפי דרגה 42–44 – כ־30 אלף שקל ברוטו בחודש. 

מטוס ראש הממשלה בטיסת מבחן, צילום: מוטי קמחי מטוס ראש הממשלה בטיסת מבחן | צילום: מוטי קמחי מטוס ראש הממשלה בטיסת מבחן, צילום: מוטי קמחי

מדובר באחריות כוללת לניהול מערך ההפעלה והתחזוקה השוטפות של מטוס ראשי המדינה לרבות המערך המינהלי התומך. פיקוח, תיאום וסינכרון בכל הנוגע לבעלי התפקידים המשמשים בתפקידים מקבילים ל"ממונה על כשירות אווירית נמשכת", "טייס ראשי" ו"ממונה על מבצעים", ואחריות על התנהלות מול הגופים השותפים לפרויקט. 

מנהל מערך מטוס רה"מ יתבקש להכין תוכנית עבודה שנתית ולנהל את תקציב המשימה. דרישות הסף הן השכלה אקדמית – תואר ראשון, ניסיון מקצועי של 6 שנות ניסיון בדגש עם היכרות עם תעופה בינלאומית, ומתוך כלל שנות הניסיון נדרש ניסיון של 4 שנים, וניהול של לפחות 8 עובדים. 

בינואר 2020 משרד רה"מ ביקש למנות מנהל למטוס. כלכליסט חשף ב־2019 כי הקבינט המדיני ביטחוני אישר עלות כוללת למטוס בהיקף 729 מיליון שקל. מטוס רה"מ המכונה "כנף ציון" הוא מטוס נוסעים מסוג בואינג 767. המטוס עבר טיסות ניסוי ובאוגוסט 2020 הורה משרד רה"מ לקרקעו. המטוס יחנה דרך קבע במתחם מיוחד בבסיס נבטים.

באוקטובר 2019 הכריז לפיד כי "כשנהיה בממשלה נמכור אותו ונעביר את הכסף לאן שבאמת צריך. אמרתי לנתניהו: 'אתה לא צריך את המטוס הזה. לא כשהמדנה לא מצליחה לממן חדרי מיון'. לא עזר כלום. לביבי פשוט לא אכפת". כעת נותר לראות מה יעשה לפיד בנוגע למטוס אם יקים ממשלה יחד עם נפתלי בנט. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות