אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטריק המלוכלך לסיום המנדט נועם מושקוביץ', דוברות הכנסת

דעה

הטריק המלוכלך לסיום המנדט

החוקים שהעמיס מיקי זוהר בשם נתניהו על כן השיגור הפרלמנטרי חלקם לגיטימיים לעיון ולדיון (וחלקם פחות), אבל כשהם נשלפים כטריק פוליטי זול, הם בסך הכל עוד חוליה בשרשרת המסוכנת של הרס המשטר והדמוקרטיה

06.05.2021, 08:16 | משה גורלי

אולי מוקדם לסכם את עידן נתניהו אבל ראוי לקטלג את התועבה שנעלה את הפרק הנוכחי כאחד משיאי השפל. וכמו שנאמר: גם כשאתה מגיע לקרקעית התהום, אתה שומע מלמטה עוד נקישות. ומי זה שמקיש מתחת – הפעם זה מיקי זוהר , יו״ר הוועדה המסדרת (עניינים בשביל נתניהו) ומעבדיו הנרצעים של המנהיג.

ח"כ מיקי זוהר, נועם מושקוביץ ח"כ מיקי זוהר | נועם מושקוביץ', דוברות הכנסת ח"כ מיקי זוהר, נועם מושקוביץ

מדובר בניסיון להעמיס על כן השיגור הפרלמנטרי אוסף של תיקוני חקיקה, רק כדי לאתגר את השותפים מימין לממשלת שינוי פוטנציאלית. מדובר בחוקים שמטלטלים את המשטר והדמוקרטיה בישראל. מדובר בחוקים, שחלקם לגיטימיים לעיון ולדיון (וחלקם פחות), אבל כשהם נשלפים כטריק פוליטי זול, הם בסך הכל עוד חוליה בשרשרת המסוכנת של הרס המשטר והדמוקרטיה. חברים במסדר הלא מפואר שכוללים את ההסתה המסוכנת נגד הרשויות, את הביזוי החוקתי של חוק יסוד תקציב המדינה ואת חוק ממשלת החילופים שנרקח בזריזות רק בגלל שהסכם קואליציוני רגיל לא מספיק מול נוכל, ולצורך החתונה אתו צריך היה לתקן חוק יסוד ואת כל סדרי השלטון.

פסקת  ההתגברות, איסור כניסת מסתננים, עונש מוות למחבלים, ביטול תכנית ההתנתקות. אלה הם בדיוק הנושאים שממשלת אחדות אמורה להימנע מהם. אבל הם אמורים לספק לביבי ולחצרניו מסרגות לתקוע בעין של סער, בנט וליברמן. ואם בדרך יש עוד  הזדמנות להזנות ולהחריב את הכנסת, הדמוקרטיה, המשטר והממשל, אז פעמיים כי רע.

אתמול ביום החזרת המנדט היו שייחלו להחזרת המנדט הבריטי. או לפחות לשתי ירושות שחבל שהבריטים לא השאירו כאן: כדורגל טוב יותר ותרבות ה"איטס נוט דאן" שנותנת כבוד לכללי המשחק שלא יופקעו בגסות לצרכים פוליטיים ואישיים. 

הממשלה החדשה, יש לקוות, תחזיר לשימוש תרבות פוליטית נשכחת של כבוד להסכמים, לכללים, לאמת ולהרגעת השיח.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות