אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה התוכנית להגדלת המלון במבשרת ציון צילום: רפי מן

אושרה התוכנית להגדלת המלון במבשרת ציון

הוועדה המחוזית דחתה את מרבית ההתנגדויות שהוגשו כנגד בקשת היזם שלמה דהוקי להוסיף שטחים למלון הנבנה בכניסה לישוב, אך קבעה שורה של מגבלות למניעת מטרדים לתושבי הישוב ובהן: אולם הכנסים לא ישמש כאולם שמחות ובריכות השחייה ישמשו את אורחי המלון בלבד

06.05.2021, 08:31 | שלומית צור

אור ירוק ליזם שלמה דהוקי להוספת השטחים במלון שבכניסה למבשרת ציון: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז ירושלים החליטה לאשר את התוכנית להקמת המלון בכניסה למבשרת ציון, אשר הקמתו מצויה בעיצומה לאחר שנים שניצב המבנה כפיל לבן. הוועדה קבעה כי מדובר בתוכנית שמאפשרת את מימוש מדיניות התכנון של הוועדה בדבר פיתוח מוקד תיירותי במבשרת ציון

קראו עוד בכלכליסט:

בשנת 2018 קיבלה חברת מלונות החוף הצפוני שבבעלות היזם שלמה דהוקי, היתר בנייה לבניית מלון בן 254 חדרים, בהיקף של כ-19 אלף מ"ר. בניית המלון מצויה בעיצומה, ובסוף 2019 הודיעה החברה כי התקשרה עם המותג המלונאי "אקור" והמלון יישא את מותג היוקרה "פולמן" של הרשת. עוד דווח, כי המלון יכלול שתי מסעדות, שלושה ברים, ספא, חדר כושר ושתי בריכות שחייה, והוא צפוי להיפתח ב-2022. 

מלון במבשרת ציון, צילום: רפי מן מלון במבשרת ציון | צילום: רפי מן מלון במבשרת ציון, צילום: רפי מן

במקביל הגישה החברה תוכנית לתוספת שטחים למלון, שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה הראל והופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים. לתוכנית שכוללת הוספת קומה ואגף דרומי, הוגשו מספר התנגדויות, ובתום דיון שהתקיים בוועדה המחוזית, החליטה הוועדה לדחות את מרבית ההתנגדויות ולאשר את התוכנית. הוועדה הסבירה בהחלטה כי תוספת הבנייה המבוקשת – 8,400 מ"ר אינה משמעותית בהיקפיה ואינה צפויה לגרום לפגיעה בתושבים, מאחר והתוכנית אינה מוסיפה חדרי מלון או חניות. בסך הכל יכלול המלון 26,900 מ"ר, 308 חדרים ואולם הכנסים יכלול 400 מושבים. 

יחד עם זאת, הוועדה קיבלה חלק מטענות המתנגדים שיוצגו באמצעות עוה"ד אלי וילצ'יק ואריאל פל ממשרד כהן וילצ'יק, שמטרתן להבטיח מניעת מטרדים כלפי בתי התושבים. הוועדה קבעה כי תנאי למתן היתר בנייה יהייה הכנת נספח אקוסטי למניעת מפגעי הרעש הצפויים כתוצאה מפעילות המלון, עוד נקבע כי אולם הכנסים לא ישמש כאולם שמחות, וכי השימוש במגרש המשחקים ובריכות השחייה יהייה לאורחי המלון בלבד. עוד נקבע כי לא יותר שימוש בגג המלון לקיום אירועים כלשהם. 

בהקשר זה דחתה הוועדה את ההתנגדות שהגישה המועצה המקומית מבשרת ציון, במסגרתה דרשה להקצות לה במבנה המלון שטח בהיקף 10% לטובת מבנה ציבור. זאת מהנימוק כי דווקא קיומו של מבנה ציבור מושך קהל במלון, עשוי לפגוע בתושבים ולהוות מטרדם עבורם. כמו כן הקביעה כי שטחי המלון ישרתו את אורחי המלון בלבד, אינה מאפשרת קבלת קהל שאינו מאורחי המלון. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות