אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודרנה: החיסון לקורונה יעיל ב-96% בקרב בני נוער צילום: איי פי

מודרנה: החיסון לקורונה יעיל ב-96% בקרב בני נוער

יצרנית התרופות, שמייצרת גם חיסונים לקורונה, פספסה את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון: 1.94 מיליארד דולר, לעומת צפי השוק להכנסות של 2.23 מיליארד דולר; החברה דיווחה על יעילות החיסון בקרב גילאי 12-17; מנגד, ממשל ביידן תומך בוויתור על הגנת הפטנט לחיסוני הקורונה במטרה להאיץ את סיום המגפה

06.05.2021, 14:11 | חדשות חוץ

מודרנה הודיעה היום על יעילות החיסון ב-96% מהמקרים בקרב בני נוער בטווח גילאים של 12-17. כמו כן, פרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2021 ונופלת בטרום בניו יורק.

יצרנית התרופות, שמייצרת גם חיסונים לקורונה, עקפה את תחזית הרווח לרבעון הראשון של 2021, אך החמיצה את תחזית ההכנסות.

ההכנסות עמדו על 1.94 מיליארד דולר ברבעון. מדובר בזינוק משמעותי לעומת הכנסות של 8.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020, אך מתחת תחזיות האנליסטים שצפו לחברה הכנסות בגובה 2.23 מיליארד דולר.

הרווח המתואם של החברה עמד ברבעון על 2.84 דולר למניה - מעל הצפי לרווח של 2.6 דולר למניה.

מנכ"ל מודרנה סטפן באנסל (Stéphane Bancel), צילום: גטי מנכ"ל מודרנה סטפן באנסל (Stéphane Bancel) | צילום: גטי מנכ"ל מודרנה סטפן באנסל (Stéphane Bancel), צילום: גטי

לנוכח הביקוש לחיסונים, מודרנה העלתה את תחזית ההכנסות מהחיסון שלה לקורונה לשנת 2021 ב-4.3% ל-19.2 מיליארד דולר.

בחדשות הפחות טובות עבור מודרנה וחברות החיסון האחרות: ממשל ביידן הביע אמש (רביעי) את תמיכתו במאמצים לוויתור על הגנת הקניין הרוחני - הפטנט על חיסוני הקורונה - במטרה להאיץ את סיום המגפה.

 

מוקדם יותר השבוע, המתחרה הגדולה פייזר הודיעה שהיא צופה שההכנסות מהחיסון שלה יעמדו השנה על 26 מיליארד דולר.

בפברואר צפתה מודרנה שההכנסות יעמדו על 18.4 מיליארד דולר. מאז, מדינות עשירות הצטיידו במנות חיסונים של מודרנה ושל פייזר, ברקע חששות לבטיחות החיסונים של אסטרהזניקה ושל ג'ונסון אנד ג'ונסון.

ברבעון הראשון רשמה מודרנה הכנסות של 1.7 מיליארד דולר ממכירת החיסון. החברה הודיעה שהיא מתכננת להגיש עוד החודש בקשה לאישור מלא של החיסון בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות