אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט קריפטו: סימפלקס הישראלית נמכרת תמורת כ-250 מיליון דולר

בלעדי לכלכליסט

אקזיט קריפטו: סימפלקס הישראלית נמכרת תמורת כ-250 מיליון דולר

הרוכשת היא Nuvei הקנדית; סימפלקס מתמחה בסליקה מאובטחת של עסקאות קנייה ומכירה של מטבעות קריפטו באמצעות כרטיסי אשראי. פלטפורמת התשלומים של Nuvei מנהלת מחזור עסקאות כולל של יותר מ-16 מיליארד דולר בשנה

06.05.2021, 14:12 | מאיר אורבך

סימפלקס הישראלית, חברת שירותי הסליקה למטבעות קריפטו, במשא ומתן מתקדם למכירתה בכ-250-200 מיליון דולר לחברת  Nuvei הקנדית, כך נודע לכלכליסט.  Nuvei רכשה ב-2019 את SafeCharge של טדי שגיא ב-890 מיליון דולר. 

העסקה, שאמורה להיחתם בימים הקרובים, כוללת מספר אבני דרך שיקבעו את גובה העסקה.  Nuvei נסחרת בבורסה של טורונטו בשווי  של כ-10 מיליארד דולר.  

מימין: ארז שפירא, נמרוד להבי ונתנאל קבלה, מייסדי סימפלקס מימין: ארז שפירא, נמרוד להבי ונתנאל קבלה, מייסדי סימפלקס מימין: ארז שפירא, נמרוד להבי ונתנאל קבלה, מייסדי סימפלקס

מנכ"ל סימפלקס, נמרוד להבי, הקים את סימפלקס בשנת 2014 יחד עם שני שותפים נוספים: ארז שפירא ונתנאל קבלה. להבי הקים את החברה כאשר הבין שרכישת מטבעות וירטואליים באמצעות כרטיס אשראי היא תהליך ארוך וסבוך. החברה מעסיקה כיום כ-150-100 עובדים מרביתם בישראל וחלק בוילנה, ליטא. 

עד היום גייסה החברה הישראלית כ-18 מיליון דולר מרביתם ממשקיעים פרטיים מקומיים. על פי IVC, בין משקיעי החברה - ירון למלבאום, יריב גילת, אדי שלו, חברת האחזקות DRW Trading Group וכן קבוצת ההשקעות iAngels.

ב-2020 חשפה החברה הישראלית פלטפורמת מסחר בקריפטו שנקראת Simplex Banking המאפשרת לבורסות וארנקי קריפטו לבצע קניה ומכירה של מטבעות דיגיטליים באמצעות העברה בנקאית. עיקר התמחותה של סימלפקס היא בסליקה מאובטחת של של עסקאות קניה  ומכירה של מטבעות קריפטו באמצעות כרטיסי  אשראי. החברה מציעה ללקוחותיה מנגנון דומה של חברת פייפאל, אבל עם דגש על עולם הקריפטו בלבד.

החברה פועלת באמצעות מאות רבות של שותפים שכוללים חברות אשראי, בורסות קריפטו ועוד פלטפורמות למסחר.

Nuvei עובדת עם יותר מ-1,500 ארגוני מכירות עצמאיים (ISO), ספקי תוכנה עצמאיים (ISV), סולקי תשלומים, מפתחים ופלטפורמות מסחר אלקטרוני תוך שהיא מספקת את התמיכה הטכנולוגית, המומחיות ושירות הלקוחות הדרושים לצורך בידול בשוק. פלטפורמת התשלומים של Nuvei מנהלת מחזור עסקאות כולל של מעל ל 16 מיליארד דולר בשנה המבוסס על 52 אלף בתי עסק ו-1,500 שותפי הפצה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות