אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטימיות באנגליה: הבנק המרכזי מעלה את תחזית הצמיחה השנתית צילום: איי אף פי

אופטימיות באנגליה: הבנק המרכזי מעלה את תחזית הצמיחה השנתית

הבנק מעריך שכלכלת המדינה תצמח ב-7.25% בשנת 2021, לאחר שבפברואר העריך הבנק שהתמ"ג יתרחב השנה ב-5%. בשנה שעברה התכווצה הכלכלה הבריטית ב-10% - השיעור החד זה שלושה עשורים

06.05.2021, 18:02 | חדשות חוץ

הבנק המרכזי באנגליה (BOE) מעלה את תחזית הצמיחה של 2021 ומעריך שהכלכלה תתאושש יותר משהעריך בתחזית הקודמת שפרסם בפברואר. ברקע, מבצע החיסונים הבריטי שמתקדם בקצב מעודד.


קראו עוד בכלכליסט:


תחזית הצמיחה המעודכנת לשנת 2021 שמפרסם היום הבנק לכלכלה החמישית בגודלה בעולם עומדת על 7.25% - גבוה במעט מתחזיות האנליסטים וגבוה משמעותית מהתחזית שפרסם הבנק בפברואר ושעמדה על צמיחה של 5%. 

התחזית המעודכנת מגיעה אחרי התכווצות של 1.5% בכלכלה הבריטית ברבעון הראשון - קטנה מהצפוי - ובעוד שהמגבלות על הפעילות הכלכלית מוסרות אט-אט על רקע הירידה המתמשכת בהדבקה בקורונה במדינה.

להערכת הבנק, הצמיחה ברבעון השני "תעלה בשיעור חד", בעוד שבהמשך השנה צפויה התפוקה הכלכלית לשוב לשיעורים שנראו לפני המגפה. בעבר העריך הבנק שהכלכלה הבריטית תשוב לרמות הפעילות שנראו לפני המגפה רק ברבעון הראשון של השנה הבאה. 


לונדון, צילום: גטי אימג לונדון | צילום: גטי אימג'ס לונדון, צילום: גטי אימג


כלכלת בריטניה התכווצה ב-10% בשנת 2020 - ההתכווצות החדה ביותר שראתה בריטניה בשלושת העשורים האחרונים. הירידה בתמ"ג הבריטי היתה חדה יותר בהשוואה למרבית הכלכלות האירופיות, בעיקר בשל יישום אטי יותר של צעדים ומגבלות לשמירת בריאות הציבור מפני התפשטות נגיף הקורונה.

הוועדה המוניטרית של הבנק המרכזי באנגליה הצביעה היום פה אחד שלא לשנות את שיעור הריבית, והצביעה ברוב של 8 מול 1 בעד שמירה על תוכנית ההקלות הכמותית שלה ברמות הנוכחיות.

התאוששות בארה"ב

בתוך כך, נמשכת ההתאוששות במשק האמריקאי: הבקשות הראשונות לדמי אבטלה בארה"ב ירדו מתחת לחצי מיליון - לראשונה מאז פרוץ המגפה. בשבוע שהסתיים ב-1.5 נרשמו 498 אלף בקשות ראשונות, ירידה של 98 אלף בקשות לעומת השבוע שקדם לו. מדובר בשבוע רביעי ברצף של ירידה. הכלכלנים בשוק ציפו אמנם לירידה שבועית, אך רק עד ל-527 אלף בקשות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות