אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ה-FDA לשעבר: "מאמין שנשקול בקרוב לבטל את חובת המסיכות במבנים סגורים" צילום: גטי אימג'ס

ראש ה-FDA לשעבר: "מאמין שנשקול בקרוב לבטל את חובת המסיכות במבנים סגורים"

לדברי ד"ר סקוט גוטליב,הזינוק בשיעור האמריקאים המחוסנים מחייב חשיבה מחודשת של ה-CDC בנוגע למסיכות: "אנחנו יכולים להתחיל להסיר את ההגבלות באותה אגרסיביות שבה הטלנו אותן". לדבריו, הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על אמון הציבור: "כדי שנוכל אולי להטיל חלק מההגבלות בחורף הבא אם נראה שוב התפרצויות"

07.05.2021, 09:20 | חדשות חוץ


ד"ר סקוט גוטליב, לשעבר ראש מנהל התרופות הפדראלי (FDA), מאמין כי המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC) יתחיל לשקול בקרוב לבטל את חובת עטיית המסכות בתוך מבנים - זאת על רקע העלייה בשיעור האמריקאים המחוסנים. "אני חושב שאנחנו יכולים להתחיל להסיר את ההגבלות הללו באותה אגרסיביות שבה הטלנו אותן", אמר בריאיון ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט:

"עלינו לשמר את המהימנות של בכירי מערכת הבריאות כדי שנוכל אולי להטיל מחדש חלק מההגבלות הללו בחורף הבא אם נראה שוב התפרצויות". לדבריו, "הדרך היחידה לזכות באמון הציבור היא להראות שאנחנו מוכנים להקל את ההגבלות כשהמצב משתפר". 

ניו יורקרים השדרה השישית במנהטן, גטי ניו יורקרים השדרה השישית במנהטן | גטי ניו יורקרים השדרה השישית במנהטן, גטי

שיעור החיוביים בארה"ב ירד ל-3.6%, הרמה הנמוכה ביותר לפי הנתונים שאספו באוניבסיטת ג'ונס הופקינס, זאת לעומת שיעור חיוביים של 23% שנרשם באפריל 2020.

לפי גוטליב, התחזית הכוללת לגבי החיסונים בארה"ב "נראית טוב מאד", במיוחד כעת כשב-FDA מתכוונים לאשר את השימוש בחיסון של פייזר לבני נוער בגילאי 12-15. "גם אם שיעור המתחסנים מאט, אנחנו נמשיך לפעול כדי לחסן יותר אנשים...אבל אני חושב שזה יקרה והקיץ נראה טוב מאד", סיכם. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות