אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק הסירה מאות חשבונות פלסטיניים שמתחו ביקורת על איראן, החמאס והחיזבאללה צילום: גטי

פייסבוק הסירה מאות חשבונות פלסטיניים שמתחו ביקורת על איראן, החמאס והחיזבאללה

הרשת החברתית הסירה את החשבונות כחלק ממאמציה לחסום התנהגות "לא אותנטית" שכוללת לרוב משתמשים שמתחזים לאחרים כדי להטות את דעת הקהל; עוד הסירה פייסבוק באפריל 500 חשבונות מאוקראינה

07.05.2021, 09:42 | בלומברג


פייסבוק הסירה מהפלטפורמה שלה באפריל חשבונות שניסו להוליך שולל את המשתמשים, ביניהם קרוב ל-450 חשבונות מהרשת הפלסטינית וקבוצה נוספת של קרוב ל-500 חשבונות מאוקראינה. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הודעת החברה, הם הסירו בחודש שעבר קרוב ל-1,800 חשבונות מפייסבוק ואינסטגרם, זאת כחלק מהמאמצים לחסום התנהגות "לא אותנטית", שכוללת לרוב משתמשים שמתחזים למישהו אחר על מנת להטות את דעת הקהל, או מספר חשבונות שעובדים ביחד כדי להבליט מסרים או אידיאולוגיות פוליטיות. 

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. התנהגות לא אותנטית, צילום: איי אף פי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. התנהגות לא אותנטית | צילום: איי אף פי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. התנהגות לא אותנטית, צילום: איי אף פי

הרשת שנחסמה בשטחי הרשות הפלסטינית שפנתה למשתמשים במספר מדינות במזרח התיכון, פעלה לקידום פת"ח והעבירה ביקורת על איראן ועל ארגוני חמאס וחיזבאללה. 

באוקראינה פיסבוק הסירה, כאמור, 500 חשבונות מפייסבוק ואינסטגרם הקשורים לפוליטיקאים שונים – כולל כמה שהוטלו עליהם סנקציות על ידי משרד האוצר האמריקאי בשל ניסיונות להשפיע על הבחירות בארה"ב.

הרשת שנחסמה הציגה עצמה כאתרי חדשות ושיתפה כתבות שתמכו בפוליטיקאים ובמפלגות שלהם. החשבונות הללו פנו למשתמשי פייסבוק אוקראינים ופייסבוק הפכה מודעת לפעילות שלה בשל מידע שקיבלה מה-FBI. רשתות נוספות שהוסרו מהפלטפורמות של פייסבוק בחודש שעבר הגיעו מפרו, מקסיקו, הרפובליקה המרכז אפריקאית ואזרבייג'אן. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות