אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מודרנה: "הקורונה לא הולכת לשום מקום" צילום: גטי

מנכ"ל מודרנה: "הקורונה לא הולכת לשום מקום"

בחברת הביוטק שייצרה את אחד החיסונים נגד הקורונה מעריכים כי בחודשים הקרובים יתגלו וריאנטים חדשים באפריקה, אוסטרליה, דרום אמריקה וחלקים באסיה. החיסון שפיתחה מודרנה הכניס 1.7 מיליארד דולר במכירות, וסייע לחברה להגיע לראשונה לרווחיות רבעונית

07.05.2021, 15:18 | חדשות חוץ

סטפן בנסל, מנכ"ל חברת הביוטק מודרנה, מעריך כי יצוצו עוד וריאנטים של הקורונה בחודשים הקרובים כשחצי כדור הארץ הדרומי ייכנס לעונות הסתיו והחורף. בנסל אמר את הדברים אתמול (ה') בעת חשיפת התוצאות הרבעוניות של החברה, שפיתחה את אחד מהחיסונים נגד קורונה. לדבריו, קרוב לוודאי שיהיה צורך במתן זריקות חיזוק לשתי המנות שכבר ניתנו בשל המשך התפשטות הנגיף בעולם. 

קראו עוד בכלכליסט:


מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל. תחזית ההכנסות השנה מהחיסון 19.2 מיליארד דולר  , צילום: איי מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל. תחזית ההכנסות השנה מהחיסון 19.2 מיליארד דולר | צילום: איי מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל. תחזית ההכנסות השנה מהחיסון 19.2 מיליארד דולר  , צילום: איי

"וריאנטים חדשים ומעוררי דאגה ממשיכים להתפתח ברחבי העולם, ואנחנו מאמינים שבששת החודשים הבאים, כשיחלו עונות הסתיו והחורף בחצי כדור הארץ הדרומי, ניתקל בעוד וריאנטים מעוררי דאגה", אמר בנסל. הוא התייחס לאפריקה, אוסטרליה, מרבית דרום אמריקה וחלקים באסיה. "אנחנו מאמינים שיהיה צורך בזריקות חיזוק,  שכן לא נראה שהנגיף עומד להיעלם". 

השבוע דיווחה החברה כי זריקות החיזוק לחיסון עוררו תגובה חיסונית מבטיחה נגד המוטציות שהתגלו לראשונה בדרום אפריקה ובברזיל. עם זאת, מדובר בנתונים ראשוניים בלבד. 

מודרנה חשפה אתמול כי החיסון שפיתחה סייע לה להגיע לראשונה לרווחיות רבעונית. החיסון הכניס 1.7 מיליארד דולר במכירות, והחברה העלתה את תחזית ההכנסות השנה מהחיסון ל-19.2 מיליארד דולר מתחזית קודמת של 18.4 מיליארד דולר. לפי בנסל, החברה מעורבת בדיונים ובהסכמים עבור שנת 2022 עם כל הממשלות להן היא מספקת את החיסונים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות