אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות מור מצטרף למירוץ לרכישת נכסי פסגות צילום: עמית שעל

בית ההשקעות מור מצטרף למירוץ לרכישת נכסי פסגות

מור מצטרף לאקסלנס מבית הפניקס, במקום אי.בי.אי שפרשה מההתמודדות המשותפת; השניים כבר הגישו הצעה משופרת לרכישת פסגות ני"ע ופסגות קרנות נאמנות לפי שווי של 420 מיליון שקל

09.05.2021, 09:31 | עירית אבישר


המגעים למכירת נכסי פסגות הולכים ומתחממים. אחרי שבשבוע שעבר פרש בית ההשקעות אי.בי.אי מרכישת חברת קרנות הנאמנות של פסגות ופסגות ני"ע, הצטרף למירוץ בית ההשקעות מור. 

מור הגיש יחד עם אקסלנס שבשליטת הפניקס הצעה מחייבת במסגרת תהליך ההתמחרות למכירת הנכסים. השניים כבר הגישו הצעה אחת, אולם במסגרת תהליך ההתמחרות הגישו היום הצעה נוספת ומשופרת המשקפת שווי של 420 מיליון שקל לפעילות (בנטרול המזומן והחוב שבחברות). אולם בהחלט ייתכן שהמילה האחרונה טרם נאמרה בתהליך ההתמחרות.

מההצעה עולה כי אקסלנס ירכוש את רוב קרנות הנאמנות המנהלות מעל ל-40 מיליארד שקל, ואילו מור ירכוש חלק קטן מהקרנות ואת פסגות ני"ע - חברה הכוללת את פעילות חבר הבורסה ואת ניהול התיקים של פסגות (המנהל 50 מיליארד שקל, אם כי בדמי ניהול מאד נמוכים, היות שרוב הנכסים משתייכים לתאגידים או לקופות מפעליות). ההצעה גם כוללת קנס של 10 מיליון שקל שישלמו אקסלנס ומור, אם לא יושגו האישורים הרגולטורים לעסקה.

מלבד הקבוצה של אקסלנס ומור, יש עוד שתי קבוצות המתחרות על הנכסים: האחת כוללת את מיטב דש, כלל ביטוח ובנק הפועלים; השנייה היא של משקיעים פרטיים בראשם רני צים, שמתכן לבצע את הרכישה דרך חברת ווליו קפיטל הציבורית, ולהותיר את פסגות כבית השקעות עצמאי.

בתוך כך גם הקבוצה בראשות רני צים הגישה היום גם היא הצעה מחייבת לרכישת פסגות. ווליו קפיטל, שבשליטת צים פרסמה על כך הודעה לבורסה. אולם בעוד שהפניקס ומור פירטו לבורסה את המחיר בהצעה, בווליו קפיטל נקטו בעמימות - החברה ציינה רק  שהקבוצה הגישה הצעה מחייבת לרכישת מלוא הנכסים כאשר הכוונה היא להשאיר את פסגות כגוף עצמאי, וכן שההצעה כוללת גם קליטת העובדים ושימוש בנדל"ן של פסגות.

במקביל לתהליך ההתמחרות שנראה כי מתקרב לקו הסיום, עומדת גם העסקה המרכזית והגדולה  למכירת פעילות הגמל והפנסיה של פסגות לאלטשולר שחם. עסקה זו כבר נחתמה לפני מספר חודשים, והיא כפופה רק לאישור הרגולציה. 

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי העסקה ככל הנראה תאושר תחת התנאי שנכסים בהיקף של 8-6 מיליארד שקל יימכרו לגוף אחר. זאת משום שאלטשולר שחם צמחה בצורה חדה בחודשים האחרונים, כך ששני הגופים עברו את רף נתח השוק בשוק החיסכון ארוך הטווח, שמאפשר אישור מיזוגים.מימין: יוסי לוי מנכ"ל מור ואייל בן סימון מנכ"ל הפניקס, צילומים: יח"צ , ענבל מרמרי מימין: יוסי לוי מנכ"ל מור ואייל בן סימון מנכ"ל הפניקס | צילומים: יח"צ , ענבל מרמרי מימין: יוסי לוי מנכ"ל מור ואייל בן סימון מנכ"ל הפניקס, צילומים: יח"צ , ענבל מרמרי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות