אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם ימכור 7.7 מיליארד שקל מנכסי פסגות תוך שנה צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

אלטשולר שחם ימכור 7.7 מיליארד שקל מנכסי פסגות תוך שנה

במקביל חתם בית ההשקעות על מימון בהיקף של 600 מיליון שקל לתקופה של שנה מול שלושה בנקים. הערב פורסם כי רשות התחרות אישרה את המיזוג בין הגופים

09.05.2021, 20:44 | עירית אבישר וגולן חזני

בית ההשקעות אלטשולר שחם אישר הערב את הפרסום ב"כלכליסט" מהשבוע שעבר, ולפיו תנאי לאישור העסקה לרכישת פסגות הוא מכירה של חלק מנכסיה.

קראו עוד בכלכליסט:


מהדיווח הערב לבורסה עולה כי אלטשולר שחם גמל ופנסיה (החברה הבת הציבורית שרוכשת את פסגות) מחויב למכור נכסים בהיקף של 7.7 מיליארד שקל בתוך שנה (מתוך 50 מיליארד שקל נכסים שפסגות מנהלת בגמל ובפנסיה). מכירת הנכסים תיעשה היות ונכסי הגמל והפנסיה של פסגות ביחד כבר חוצים את הרף לפיו מותר לבצע רכישות של נכסים בשוק החיסכון ארוך הטווח. רף זה עודכן בסוף שנה שעברה ל-206 מיליארד שקל (15% משוק החיסכון ארוך הטווח). בעת החתימה על העסקה בפברואר האחרון עמדו הגופים ברף, אלא שמאז השווקים עלו, וגם אלטשולר שחם המשיך בקצב הגיוסים הגבוה, כך שהיקף הנכסים חצה את הרף.


גילעד אלטשולר, צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא גילעד אלטשולר | צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא גילעד אלטשולר, צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא


בנוסף לכך הודיע בית ההשקעות כי כחלק מהיערכותו להשלמת העסקה הוא חתם על הסכם למימון העסקה עם שלושה בנקים בהיקף של 600 מיליון שקל. הסכם המימון הוא לשנה בריבית נמוכה של פריים מינוס 0.2%, וסביר שבתקופה זו הוא יארגן לעצמו חבילת מימון ארוכה יותר, ייתכן גם באמצעות גיוס אג"ח. הערב גם נודע כי רשות התחרות אישרה את המיזוג בין שני הגופים. בנוסף התקבלו גם אישורים מרשות ניירות ערך ומהבורסה, ולפי הערכות העסקה תושלם במהלך השבוע הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות