אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רד הוט צ'ילי פפרס מוכרת את קטלוג השירים שלה ב-140 מיליון דולר

רד הוט צ'ילי פפרס מוכרת את קטלוג השירים שלה ב-140 מיליון דולר

הרוכשת היא חברת ההשקעות במוזיקה הלונדונית Hipgnosis, שכבר מחזיקה בזכויות על השירים של ניל יאנג ושאקירה. אמנים נוספים שעשו מהלך דומה הם בוב דילן וסטיבי ניקס

10.05.2021, 09:34 | חדשות חוץ

להקת רד הוט צ'ילי פפרס מוכרת את הזכויות לקטלוג שיריה, שכולל להיטים כמו קליפורניקיישן ו-Scar Tissue, תמורת 140 מיליון דולר, בעסקה שעשויה להשפיע על כל תעשיית המוזיקה.


קראו עוד בכלכליסט:


חברת ההשקעות במוזיקה שבסיסה בלונדון, Hipgnosis, תרכוש את הקטלוג, כך פרסם מגזין בילבורד השבוע. ההסכם יוסיף למאגר המוזיקה המרשים של החברה, שכלולים בו מוזיקאים כמו ניל יאנג, שאקירה, וגיטריסט להקת פליטווד מק, לינדסי באקינגהם. 

הקטלוג של רד הוט צ'ילי פפרס מניב כיום בין חמישה לשישה מיליון דולר בשנה, ונמכר תמורת פי 25 הסכום הזה. העסקה שעשתה הלהקה היא דוגמה לכך שקטלוגי מוזיקה "הפכו לקבוצת נכסים מאוד מעניינת עבור משקיעים וקרנות גידור", כך אמר מייסד Visionary Music Group, כריס זארו. 


רד הוט צ רד הוט צ'ילי פפרס רד הוט צ


זארו, שמנהל אמנים רבים - כולל את הזמר, הכותב ומפיק המוזיקה Logic - הסביר שהפיכת מוזיקה לביטחונות היא "דרך נפלאה עבור אמנים להוון את עבודת חייהם ולהרוויח מהטבות מס". רכישות מסוג זה נחשבות בדרך כלל בארה"ב כרווחי הון לטווח ארוך, לדברי זארו. "אני רואה זאת כמצב שבו שני הצדדים מרוויחים.... זו אבולוציה מגניבה," הוא הוסיף. 

מהלכים דומים בוצעו על ידי להקות ומוזיקאים ידועים נוספים, ונראה שהמגמה הזאת צברה תאוצה במשך המגפה. בוב דילן מכר את זכויות היוצרים של יותר מ-600 יצירותיו לקבוצת המוזיקה יוניברסל בשנה שעברה, בעסקה שעל פי הדיווחים הגיעה ליותר מ-300 מיליון דולר. לפניו מכרה סטיבי ניקס את מניות הרוב של שיריה תמורת 100 מיליון דולר. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות