אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעזר במברגר מונה לתפקיד מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית

פרסום ראשון

אלעזר במברגר מונה לתפקיד מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית

יועמ"ש משרד הבינוי והשיכון מונה לאחר שנציב שירות המדינה אישר את בקשת השר האחראי על המשרד יעקב ליצמן. במברגר, היועץ המשפטי של המשרד מ-2013 ומנכ"ל המשרד בתקופת שאשא-ביטון, יחליף את מנהל הרשות הפורש חיים אביטן

10.05.2021, 09:57 | אמיתי גזית

עו"ד אלעזר במברגר (46) מונה הבוקר למנכ"ל בפועל של הרשות להתחדשות עירונית, זאת לאחר שנציב שירות המדינה אישר את בקשת שר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן, למנותו לממלא מקומו של מנהל הרשות הפורש חיים אביטן. במברגר הוא היועץ המשפטי של משרד הבינוי והשיכון משנת 2013, וכיהן לפני כשנה כמנכ"ל זמני של משרד הבינוי והשיכון, בתקופה בה עמדה בראש המשרד חבר הכנסת יפעת שאשא-ביטון.

מינויו של במברגר אושר כדי לאפשר את המשך פעילות הרשות עד שתוקם ועדת איתור לבחירת המנהל קבוע, הליך שעשוי להמשך זמן רב בתקופה שבה מכהנת ממשלת מעבר.

קראו עוד בכלכליסט:


במברגר מחליף את חיים אביטן שמונה ב-2017 על ידי שר הבינוי דאז יואב גלנט, והיה למנהל הראשון של הרשות. באותה עת לאחר מאבק ממושך היועץ המשפטי לממשלה אפשר לגלנט למנותו שלא במסגרת הליך מיון רגיל במכרז או וועדת איתור, אלא כמשרת אמון באופן חד פעמי. על פי החוק שמתוקפו פועלת הרשות להתחדשות עירונית תקופת כהונתו של המנהל תימשך 4 שנים והממשלה יכולה להאריך אותה בשנתיים נוספות. אביטן פעל בחודשים האחרונים בניסיון לממש את הסעיף הזה בחוק אך נתקל בהתנגדות משרד המשפטים. 

במברגר בן ה-46 נשוי ולו 4 ילדים הוא מתגורר בירושלים, בעל תואר במשפטים ובמדע המדינה מאוניברסיטה העברית, תואר שני במשפטים ובמנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן, והינו בוגר תכנית המנהיגות הבכירה של קרן וקסנר ואוניברסיטת הרווארד, ארה"ב.


עו"ד אלעזר במברגר עו"ד אלעזר במברגר עו"ד אלעזר במברגר


שר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן מסר כי: "אלעזר היה שותף מרכזי ומוביל בקידום תהליכים משמעותיים רבים במשרד הבינוי והשיכון בשנים האחרונות, ואני בטוח כי ביכולתו להוביל את הרשות להתחדשות עירונית בהצלחה רבה".

יאיר פינס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "בשנים הקרובות מרכז הכובד בענף הדיור יהיה בתחום ההתחדשות העירונית. אין לי ספק כי במברגר יוביל את הרשות להישגים ויצעיד את התחום החשוב הזה קדימה, לטובת הענף והכלכלה הישראלית, מדובר באיש הנכון במקום הנכון".

אלעזר במברגר מסר: "אני מודה לשר הבינוי והשיכון על האמון שנתן בי. תחום ההתחדשות העירונית מהווה אחד הכלים המרכזיים בעת הזו לקידום ענף הבנייה והדיור בישראל, ולפתחנו אתגרים רבים. אני סמוך ובטוח כי בעבודה משותפת לצד כלל גורמי הממשלה הנוגעים בדבר, נוביל את התחום בהצלחה". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות