אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הקורונה הוכיחה שמיקום לא בהכרח חשוב, אפשר להקים חברות מצוינות בכל מקום" צילום: Ashley Batz

30 דקות או פחות

"הקורונה הוכיחה שמיקום לא בהכרח חשוב, אפשר להקים חברות מצוינות בכל מקום"

אליזבת' ווייל היתה אחת העובדות הראשונות בטוויטר, עברה לקרן הון סיכון אנדריסן הורוביץ וכיום מובילה קרן הון סיכון שהקימה ביחד עם בעלה. בדרך היא חיפשה סטארט-אפים עבור לגו ועכשיו היא מחפשת השקעות גם בישראל

10.05.2021, 12:32 | שירות כלכליסט

כשאליזבת' ווייל צריכה קצת מנוחה בין פגישות ושיחות עבודה, היא בונה מודלים בלגו, על שולחן שמוקדש למשחק במשרד שלה. למשחק יש גם חלק מהקריירה שלה - שנים אחרי שפגשה את מנכ"ל לגו באירוע עסקי, היא שיחקה עם בנה בן השלוש בלגו ושלחה למנכ"ל החברה הודעה כדי להודות על המוצרים שמייצרת החברה. בתגובה היא קיבלה הצעה להקים את הזרוע האמריקאית של קרן ההון סיכון של לגו ולהשקיע בסטארט-אפים בעמק הסיליקון - וקפצה על ההזדמנות.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

הצעה כזו לא הגיעה משום מקום, כמובן - ווייל הצטרפה לטוויטר כשהיא מנתה כ-50 עובדים, עזבה את החברה כשהיא העסיקה יותר מ-2,000 איש והצטרפה לקרן ההון סיכון אנדריסן הורוביץ. כיום היא משקיעה בעצמה, באמצעות קרן ההון סיכון סקריבל שהקימה עם בעלה ושותפה נוספת.

אליזבת אליזבת' ווייל | צילום: Ashley Batz אליזבת

בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" היא מספרת איך התפתחה הקריירה שלה, מסבירה אילו חברות מחפשת הקרן שלה - גם בישראל, ואיך הבינה שהיא מעדיפה לעבוד מהבית, בלי לבלות שעתיים ביום על הכביש, כשגם "הקורונה פקחה לנו את העיניים ולימדה אותנו שמקיום לא בהכרח חשוב - אפשר לבנות משפחות, צוותים וחברות מצוינות בכל מקום". 

"הקורונה הוכיחה שמיקום לא בהכרח חשוב, אפשר להקים חברות מצוינות בכל מקום"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"הקורונה הוכיחה שמיקום לא בהכרח חשוב, אפשר להקים חברות מצוינות בכל מקום"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות