אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגיד: "כלכלת ישראל מתאוששת במהירות, אך העלאת ריבית עדיין רחוקה" צילום: אלכס קולומויסקי

הנגיד: "כלכלת ישראל מתאוששת במהירות, אך העלאת ריבית עדיין רחוקה"

לדברי פרופ' אמיר ירון בראיון לרויטרס, שיעור האינפלציה השנתי צפוי להגיע לרמה של 1%-3%."אנחנו לא רואים סיכון לפריצה של האינפלציה במובן המסכן את הכלכלה", ציין

10.05.2021, 17:54 | שירות כלכליסט

כלכלת ישראל מתאוששת במהירות ממשבר הקורונה, אך העלאת ריבית עדיין רחוקה משום שהאינפלציה נמוכה וצפויה להישאר בשליטה. כך אמר הנגיד פרופ' אמיר ירון בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס. 

קראו עוד בכלכליסט:

לדברי ירון, קובעי המדיניות הכלכלית חזרו להתמקד באינפלציה לאחר שמדד המחירים חזר להיות חיובי בחודש מרץ, לראשונה זה שנה, על רמה של 0.2%. שיעור האינפלציה השנתי צפוי להגיע לרמה של 1%-3%. 

נגיד בנק ישראל, פרופ נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון | צילום: רויטרס נגיד בנק ישראל, פרופ

שאלת המפתח, אמר הנגיד, היא כמה מעליות המחירים נובעות מהתאמות של ביקושים והיצעים. "אנחנו לא רואים סיכון לפריצה של האינפלציה במובן המסכן את הכלכלה, וזה מאפשר לנו להמשיך לבצע את ההתאמות, ואני חושב שזה יהיה מאד תלוי בשווקים, במובן של איפה וכמה מהר אנחנו רואים את התהליכים הללו מתפתחים בכלכלה", אמר ירון. 

"בנקודה מסוימת, התלויה בפעילות הכלכלית ובאינפלציה וביציבות הפיננסית, אלה יהיו השיקולים שינחו אותנו בהחלטה על שינוי בריבית", אמר עוד ירון.   

הריבית בישראל נמצאת על רמת שפל של 0.1% מאז אפריל 2020, אז הוריד הבנק את הריבית ב-15 נקודות בסיס בתגובה לתחילת המגיפה. 

 פרופ' כרמן ריינהרט, הכלכלנית הראשית של הבנק העולמי ומרצה בכירה לכלכלה באוניברסיטת הרווארד, העריכה בראיון שהתפרסם היום בכלכליסט כי "האינפלציה בדרך למעלה, גם בטווח הארוך". לדבריה, "הכל נראה בשליטה כל עוד הריבית אפסית. כשהריבית תתחיל לעלות, יתעוררו בעיות לממשלות ותהיה עלייה בשבריריות הפיננסית".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות