אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רני צים מתקרב לפסגות: קיבל התחייבות למו"מ בלעדי צילום: יח"צ

רני צים מתקרב לפסגות: קיבל התחייבות למו"מ בלעדי

הצדדים ינסו להגיע להסכם עוד השבוע לרכישת קרנות הנאמנות וחברת פסגות ני"ע, בסכום שינוע סביב 400 מיליון שקל; ווליו קפיטל, דרכה אמורה להתבצע העסקה, נטלה הלוואה של 65 מיליון שקל מצים; אתמול פקעה הצעת קב' הפניקס-מור לרכוש את נכסי פסגות לפי שווי של 420 מיליון שקל; אך אצל בעלת השליטה קרן אייפקס ובאלטשולר שחם נוטים להעדיף את הצעת צים

11.05.2021, 13:50 | עירית אבישר , אלמוג עזר

רני צים מוביל במירוץ לרכישת נכסי בית ההשקעות פסגות (קרנות הנאמנות וחברת פסגות ני"ע), כפי שפורסם ב"כלכליסט". היום הודיעה ווליו קפיטל שבשליטתו, כי פסגות חתמה על הסכם לקיים מו"מ בלעדי עם ווליו קפיטל. נראה כי הצדדים קרובים לחתימה, שכן תקופת הבלעדיות הוגדרה עד לסוף השבוע הקרוב (ה-15 במאי). 


קראו עוד בכלכליסט:


נזכיר כי אתמול פקעה ההצעה המחייבת של קבוצת הפניקס-מור שהציעה לרכוש את נכסי פסגות לפי שווי של 420 מיליון שקל. לפי ההערכות, ההצעה של צים שהוגשה ביחד עם יואן קדוש ועם משקיעים אמריקאים, נמוכה יותר משל קבוצת הפניקס-מור, אם כי לא בצורה משמעותית (400-410 מיליון שקל).


רני צים בעל השליטה בווליו קפיטל , צילום: מאיר אדרי רני צים בעל השליטה בווליו קפיטל | צילום: מאיר אדרי רני צים בעל השליטה בווליו קפיטל , צילום: מאיר אדרי


אולם בקרן אייפקס (בעלת השליטה הנוכחית של פסגות), ובאלטשולר שחם שאמור לקבל לידיו בקרוב את הבעלות על בית ההשקעות, נוטים להעדיף את ההצעה של צים משיקולים נוספים כמו סוגיות הקשורות לעובדים ושיקולים אחרים. 

בינתיים נראה כי צים כבר מתחיל להתארגן מבחינה מימונית לקראת ביצוע העסקה שאמורה להיות בסדר גודל של 400 מיליון שקל: היום הודיעה ווליו קפיטל כי צים ילווה לה 65 מיליון שקל בריבית של 3.9%. ההלוואה הזו ניתנת שבוע לאחר שצים הגדיל את הנזילות שלו: צים מכר בשבוע שעבר מניות של רני צים מרכזי קניות שברשותו בשווי של 72.5 מיליון שקל למוסדיים. במסגרת העסקה ירד רני צים לאחזקה של 54% בחברה.

פסגות מנהלים קרנות נאמנות בהיקף של מעל ל-40 מיליארד שקל, ופסגות ני"ע מנהלת נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל - מרביתם למוסדות וחברות בדמי ניהול נמוכים. בנוסף, לחברה יש גם פעילות של חבר בורסה. 

לעומת זאת, נכסי הגמל והפנסיה של פסגות שעומדים על 50 מיליארד שקל אמורים לעבור לידי אלטשולר שחם בימים הקרובים, וזאת לאחר שרשות התחרות אישרה את ביצוע העסקה בתחילת השבוע.

בתוך כך, עסקת פסגות אמנם טרם נחתמה, אך צים מבקש לתגמל את יניב בנדר, שהביא וקידם את העסקה, ושמכהן כיועץ ואחראי פיתוח עסקי בוואליו קפיטל בהיקף של חצי משרה. במסגרת אסיפה מיוחדת של חברת וואליו קפיטל שנקבעה ל-25 במאי תועלה להצבעה ההצעה להעניק לבנדר תגמול בגובה של 0.75% מסכום עסקת פסגות, ועד לסכום של 3 מיליון שקל. נציין כי בנדר הוא גם בעל עניין בווליו קפיטל (8%) ושותף עסקי של צים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות