אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הפשרה בתביעה הנגזרת נגד מזרחי טפחות בפרשת העלמות המס בארה"ב צילום: אוהד צויגנברג

אושרה הפשרה בתביעה הנגזרת נגד מזרחי טפחות בפרשת העלמות המס בארה"ב

זאת אף שמשרד המשפטים העלה תהיה מדוע יש להתפשר בתביעה, שהוערך שהסיכוי שתתקבל יהיה נמוך; במסגרת הפשרה חברת הביטוח של הבנק תשלם לו 23 מיליון דולר

11.05.2021, 20:34 | עירית אבישר

בית המשפט אישר את הסכם הפשרה בתביעה הנגזרת נגד מזרחי טפחות בפרשת העלמות המס בארה"ב - כך עולה מדיווח של מזרחי טפחות הערב לבורסה. 


קראו עוד בכלכליסט:


האישור ניתן על אף שמשרד המשפטים הגיש עמדה לבית המשפט, שתוהה מדוע יש להתפשר בתביעה בה הוועדה הבלתי תלויה שהקים הבנק בעניין העריכה שסיכויה להתקבל נמוכים.

התביעה הנגזרת הוגשה ע"י בעל מניות בבנק, בעקבות החקירה של מזרחי טפחות בארה"ב, בחשד שסייע ללקוחותיו האמריקאים להעלים מס. חקירה זו הסתיימה בקנס של 195 מיליון דולר.מזרחי טפחות, צילום: אוראל כהן מזרחי טפחות | צילום: אוראל כהן מזרחי טפחות, צילום: אוראל כהן


בעקבות זאת הוגשה תביעה נגזרת נגד נושאי המשרה הרלוונטיים של הבנק בעניין. הצדדים אמנם הגיעו לפשרה ולפיה חברת הביטוח מחו"ל שביטחה את נושאי המשרה במזרחי טפחות תשלם לבנק 23 מיליון דולר בשמם, ואולם לפני כמה חודשים הגיש היועמ"ש אביחי מנדלבליט עמדה לבית המשפט, שתהתה על הפשרה, ועל העיקרון של הגעה לפשרה עם תובעים נגזרים, זאת בשעה שוועדה בלתי תלויה של הבנק העריכה שסיכוי התביעה להתקבל נמוכים.

לפי עמדת היועץ המשפטי לממשלה, נכון להמשיך לנהל תיקים במקרה שהצד הנתבע סבור שהסיכוי שהתביעה תתקבל נמוך, ולא למהר ולהתפשר על חשבון המבטח שמממן את הפשרה, וכך ניתן יהיה לסנן תביעות סרק.

בכל אופן, בית המשפט החליט בסופו של דבר לאשר את הסכם הפשרה. בכך שם מזרחי טפחות את פרשת החקירה האמריקאית וספיחיה מאחוריו באופן סופי.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות