אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך במטבחי סמל: האח יוכל למכור את מניותיו צילום: Google StreetView

הסכסוך במטבחי סמל: האח יוכל למכור את מניותיו

השופטת רות רונן דחתה את בקשת האחיות ויקטוריה שדה וסברינה תותחני נגד אחיהן אלברט מוהדב, למנוע את מכירת מניות אחיהן בחברות המשותפות לצד שלישי. האחיות טענו כי הסיט רווחים אליו

12.05.2021, 08:20 | ליטל דוברוביצקי

חם במטבח: הסכסוך המשפחתי ברשת מטבחי סמל הידועה, שבו הגישו האחיות מצד אחד, והאח מצד שני, תביעות הדדיות מגיע להחלטה שיפוטית נוספת. השופטת רות רונן דחתה את בקשת האחיות ויקטוריה שדה וסברינה תותחני נגד אחיהן אלברט מוהדב, למנוע את מכירת מניות אחיהן בחברות המשותפות לצד שלישי. 

מטבחי סמל היא חברה משפחתית, שכוללת כמה חברות־בנות לייצור ושיווק מטבחים, שחלקן בבעלותו של האח מוהדב וחלקן בבעלות משותפות שלו ושל שתי אחיותיו. לרשת יש כיום ארבעה סניפים: ברמת השרון, בנמל תל אביב, בראשון לציון ובחיפה. על פי תביעת האחיות, סניפי הרשת מנוהלים בחברות נפרדות.

קראו עוד בכלכליסט:

מוהדב מחזיק עם רעייתו במניות מטבחי סמל, ומטבחי סמל מחזיקה עם מוהדב בחברת סמל פרפקטו. לגישתו של האח, סמל פרפקטו היא בעלת המותג מטבחי סמל. בין הצדדים הוגשו לפני שלושה חודשים תביעות הדדיות הקשורות לניהול החברות, ובית המשפט פסק כי הניהול בחלק החברות המשותפות יעבור לאחיות. לאחר העברת המושכות, האח ביקש למכור את מניותיו. אלא שהאחיות טענו כי עסקת המכירה של אחיהן לצד שלישי נעשית בחוסר תום לב כדי להפעיל עליהן לחץ פסול, וכי החברות הן חלק מרשת משפחתית.

מנגד, מוהדב טען באמצעות ד"ר יוסי כהן ואוהד מחרז וכן משרד עו"ד שבלת, כי יש לדחות את בקשת האחיות שכן היעתרות לה תשלול ממנו את האפשרות לממש את זכות הקניין שלו, ודאי לאחר שהוא פוטר מתפקידו כמנכ"ל בחברה. השופטת רונן קבעה כי "לטעמי, זכותו של מוהדב לממש את קניינו בכל עת. כל עוד הוא ביצע עסקת מכר אמיתית לצד שלישי שאיננו ‘מטעמו’ או ‘עושה דברו’, אינני סבורה כי ניתן למנוע ממנו לעשות כן. אם יסתבר כי מדובר בעסקה מלאכותית, לא תהיה מניעה להורות על ביטולה גם בהמשך".  

סניף מטבחי סמל בתל אביב. מהרשתות הגדולות בארץ, צילום: Google StreetView סניף מטבחי סמל בתל אביב. מהרשתות הגדולות בארץ | צילום: Google StreetView סניף מטבחי סמל בתל אביב. מהרשתות הגדולות בארץ, צילום: Google StreetView

בית המשפט דחה גם את בקשת האחיות למנוע מאחיהן לרשום את סימן המסחר של מטבחי סמל על שמה של סמל פרפקטו. בהקשר זה קבעה השופטת כי "מוהדב ציין כאמור בתשובתו לבקשה כי אין לו התנגדות לכך שהחברות המשותפות יוסיפו לעשות שימוש בסימן המסחר בהתאם לנוהג שהיה קיים בעבר, קרי לצורך שיווק מטבחים שיוצרו על ידי סמל פרפקטו. משכך, נראה כי לא ייגרם נזק למבקשות (האחיות — ל.ד) אם הבקשה תידחה".

ד"ר יוסי כהן, בא כוח האח, מסר: "מדובר במחלוקת משפחתית פנימית בין הבעלים של מטבחי סמל, והוא אינו מעוניין לנהל אותה באמצעי התקשורת". 

עו"ד ארז חבר, בא כוח האחיות, מסר בתגובה: "ביהמ”ש קבע כי לא תהיה מניעה לקבוע כי חלק מהנכסים שמר מוהדב רשם על שם חברות בשליטתו, הם למעשה של החברות המשותפות. כמו כן, בית המשפט קיבל את בקשת האחיות שלפיה, ככל שמדובר בגורם הקשור למר מוהדב, לא תהיה מניעה להורות על ביטול המכירה. לבסוף, נקבע כי לאחיות פתוחה הדרך לטעון את טענותיהן בעניין סימן המסחר בפני הרשם לסימני המסחר, וכך הן מתכוונות לעשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות