אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה תפתח בחקירה? תאונה ראשונה לרכב טסלה 3 בישראל צילום: תומר הדר

המשטרה תפתח בחקירה? תאונה ראשונה לרכב טסלה 3 בישראל

לראשונה היתה מעורבת אמש בתאונה - במהירות גבוהה בכביש מהיר - טסלה 3 חדישה; חלקה הקדמי של המכונית נהרס. מכוניות טסלה מצוידות בחלקן במערכות מתקדמות לנהיגה אוטונומית - ה"אוטופיילוט" - שאמורות לסייע לנהג בזמן חירום. במידה ותיפתח חקירה, תידרש המשטרה לקבוע האם המערכת תפקדה כראוי, במידה והותקנה

12.05.2021, 12:03 | תומר הדר

עם הגעת המשלוחים הראשונים של מכוניות טסלה לישראל, עולים מן הסתם הסיכויים למעורבותן בתאונות דרכים. כך, לכלכליסט נודע כי אתמול (ג') היתה מעורבת בתאונה, במהירות גבוהה בכביש מהיר, מכונית טסלה 3 חדישה. במסגרת התאונה נהרס חלקה הקדמי של המכונית, כמו גם צד הרכב. נוסעי הרכב יצאו ללא פגיעה משמעותית.

בניגוד למכוניות רבות, מכוניות טסלה מצוידות בחלקן במערכות מתקדמות לנהיגה אוטונומית - מערכת ה"אוטופיילוט", אשר אמורות לסייע לנהג בזמן חירום, וזאת גם בהינתן שנהג הרכב יישאר בשליטה עליו, כולל הנחת ידיו על ההגה. ביתר דגמי היצרנית קיימות מערכות בטיחות אקטיביות מסוימות אחרות.

רכב טסלה 3 בישראל (ארכיון), צילום: תומר הדר רכב טסלה 3 בישראל (ארכיון) | צילום: תומר הדר רכב טסלה 3 בישראל (ארכיון), צילום: תומר הדר

יש להדגיש כי במקרה של תאונת דרכים אשר דורשת חקירה, משטרת ישראל תידרש להעביר את הטסלה שנפגעה למומחים על מנת לבצע בה בדיקות מקיפות במטרה לבדוק, בין היתר, כנהוג בעולם - האם מערכת האוטופיילוט היתה משולבת במידה והותקנה ברכב, מהן נסיבות התאונה וכיצד התאונה התרחשה ביחס לתפקודן של מערכות הבטיחות השונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות