אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפיענים בעולם יוצאים נגד "מדינת האפרטהייד" צילום: Joel C Ryan

משפיענים בעולם יוצאים נגד "מדינת האפרטהייד"

דואה ליפה, ג'יג'י חדיד, רוג'ר ווטרס ואחרים החלו להשמיע את קולם כבר עם פרוץ העימותים סביב שייח ג'ראח, וממשיכים להביע את דעתם ככל שהאירועים מסלימים

12.05.2021, 20:26 | חדשות החוץ

מן המפורסמות הוא שכשהאש באזורנו בוערת, ידועני העולם אינם שותקים. הם החלו להשמיע את קולם כבר עם פרוץ העימותים סביב שייח ג'ראח בירושלים והם כמובן ממשיכים להביע את דעתם ככל שהאירועים מסלימים.


קראו עוד בכלכליסט:

אחד המגיבים הבולטים הוא המוזיקאי רוג'ר ווטרס שהעלה לטוויטר סרטון, בו הוא אומר: "עכשיו זה רשמי: ישראל היא מדינת אפרטהייד. בידקו את טיהורי הבתים בשייח ג'ראח שהם בגדר ג'נוסייד". הסרטון של סולן פינק פלויד לשעבר שמרבה לבקר את ישראל, הפך לוויראלי.

דואה ליפה, צילום: איי פי דואה ליפה | צילום: איי פי דואה ליפה, צילום: איי פיאינפו משפיעני רשת נגד ישראל אינפו משפיעני רשת נגד ישראל אינפו משפיעני רשת נגד ישראל


מרק רפאלו, כוכב הסרט "הנוקמים", שיתף ציוץ של זוכת פרס נובל לשלום מללה יוספזאי, ובו נכתב: "האלימות בירושלים בלתי נסבלת... לא יכול להיות שלום כשילדים ואזרחים אינם בטוחים". פוסט דומה פרסמה גם לנה הידי, ששיחקה במשחקי הכס.

דוגמנית העל האמריקאית־פלסטינית ג'יג'י חדיד פרסמה באינסטגרם יצירה של אמן שכתב בצבעי הדגל הפלסטיני "לא תמחקו את פלסטין". אחותה הצעירה בלה, שנבחרה ב־2016 לדוגמנית השנה של Model.com, כתבה בפוסט:  "אני חשה את כאב אבותי ובוכה עליהם ועל אחי ואחיותי המפוחדים..." 

הזמרת דואה ליפה, בת זוגו של אנואר חדיד (האח־של) שזכתה שלשום בשני פרסים בטקס הבריטס, הצטרפה למחאה כששיתפה באינסטגרם את ההשטאג "הצילו את שייח ג'ראח". כך עשה גם האקס של בלה, הזמר הקנדי דה וויקנד שיצא בקריאה "להגן על ירושלים". 

ההשפעה של ידוענים בסדר גודל כזה היא עצומה מאחר שלכל אחד מהם יש מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות ומכאן גם כוחם הכלכלי. שווי השוק של מרק רפאלו, למשל, עומד על 35 מיליון דולר, ג'יג'י חדיד שווה 29 מיליון, בלה 25 מיליון ודואה ליפה, 20 מיליון.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות