אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד רה"מ עקף את מתווה התיירות בהסדר מיוחד לתגלית צילום: אוהד צויגנברג

משרד רה"מ עקף את מתווה התיירות בהסדר מיוחד לתגלית

הצעירים היהודים שיבואו במסגרת תוכנית תגלית יבקרו במתווה נפרד מזה שגיבשו משרדי הבריאות והתיירות להשבת קבוצות התיירים בישראל. בתגלית טוענים כי המתווה נוסח עם פרויקטור הקורונה אך זה מתכחש לכך

13.05.2021, 08:13 | יובל שדה

המצב הבטחוני המסלים תפס את תעשיית התיירות הישראלית בנקודת זמן שברירית של התאוששות זהירה. רק לפני כשבועיים פרסמו משרדי התיירות והתיירות מתווה ראשוני לפתיחת שערי ישראל לקבוצות תיירים שיחל ב23.5. מי שהוחרג ממתווה תיירות הקבוצות הוא פרויקט תגלית שצפוי להביא לישראל עשרות קבוצות של יהודים מארה"ב החל מה24.5 – במתווה נפרד לזה של משרד התיירות

קראו עוד בכלכליסט:

תגלית הוא פרויקט במימון משותף של ממשלת ישראל ושל נדבנים יהודים כמו צ'ארלס ברונפמן, מייקל שטיינהרדט ומרים אדלסון. במסגרת הפרויקט מגיעים צעירים יהודים בגילאי 18-30 מרחבי העולם לסיור חינוכי בן עשרה ימים בישראל.  במסגרת שיחה עם מנכ"ל חברת תגלית גידי מרק, נודע כי המיזם ישוב לפעילותו במתכונת מצומצמת של כ1,000 צעירים אמריקאים החל מה24.5, וזאת בתיאום עם משרד ראש הממשלה שדאג להסדר מיוחד לתגלית. לא רק זה, אלא שבתגלית טענו כי הם עובדים מול פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, אך בלשכתו של אש נמסר כי הוא לא מכיר את המקרה ושזה לא טופל מולו.

מתווה מצומצם מזה שאושר לתגלית


ההסדר המיוחד צורם במיוחד מפני שבמשרד הבריאות והתיירות עמלים תקופה ארוכה על מתווה שיאפשר את פתיחת התיירות לישראל, ונכון לעתה אושר מתווה מצומצם יותר מזה שאושר לתגלית. המתווה של משרדי התיירות והבריאות, שיחל כפיילוט בעוד כשבועיים, אמור להכיל רק כ600 תיירים  במשך 3-4 שבועות, וזאת לעומת ה1000 שאושרו לתגלית. כמו כן, על קבוצות תגלית לא צפויות להתקיים אותן מגבלות כמו קבוצות התיירים הרגילות אלא הנחיות אחרות שבתגלית הגדירו כ"מחמירות יותר".

לפי מתווה משרד התיירות שפורסם לפני כשבועיים, כמות מצומצמת של קבוצות של תיירים מחוסנים יוכלו להיכנס לישראל החל מה23.5.21. הקבוצות יאלצו לקבל אישור מראש ממשרד הבריאות והתיירים יידרשו לעבור בדיקת PCR לפני עלייתם למטוס, ובדיקת PCR נוספת יחד עם בדיקה סרולוגית עם נחיתתם בישראל. הקבוצות שיטיילו בישראל במסגרת המתווה ייאלצו לעמוד בתנאים מחמירים כמו שימוש ב"דלפקי קבלה ייעודיים" בבתי מלון וצימרים, הימצאות במתחמי אוכל מבודדים והתניידות בעזרת אוטובוסים שישמשו אך ורק את חברי הקבוצה.

פרויקט תגלית. הקבוצות החדשות יזכו להטבות בהסדר מיוחד, צילום: אוהד צויגנברג פרויקט תגלית. הקבוצות החדשות יזכו להטבות בהסדר מיוחד | צילום: אוהד צויגנברג פרויקט תגלית. הקבוצות החדשות יזכו להטבות בהסדר מיוחד, צילום: אוהד צויגנברג

המתווה שפורסם הוא פיילוט, במסגרתו צפויים להיכנס כ-600 איש, בקבוצות שמונות בין 5 ל-30 אנשים ובליווי צמוד של מורה דרך. הקבוצות הראשונות שצפויות להיכנס לישראל הן קבוצות של צליינים נוצרים. בשלב השני, בהנחה והפיילוט שצפוי להימשך בין ארבעה לשלושה שבועות יוכתר כהצלחה אז משרד הבריאות יאשר כניסה של קבוצות תיירים ללא מגבלה. בשלב השלישי, שלא ברור מתי הוא צפוי להתחיל, תתאפשר גם כניסה של תיירים בודדים. 

תגובת משרד הבריאות: "משרד רה"מ, בשיתוף משרד הבריאות, גיבש מתווה מוקפד ביותר בכדי לאפשר לבני נוער מהתפוצות, מחוסנים או מחלימים בלבד ושעברו בדיקה סרולוגית עם כניסתם לארץ, להגיע לפעילות חינוכית בישראל, זאת בשל החשיבות הערכית והחינוכית של הביקור".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות